• Nombre de visites :
  • 1656
  • 17/11/2014
  • Date :

İran ve Rusya Arasındaki 3 Doğalgaz Anlaşmasının Detayları Açıklandı

iran ve rusya arasındaki 3 doğalgaz anlaşmasının detayları açıklandı

Tahran, 17 Kasım 2014 – İran Petrol Bakanı Yardımcıs, İran ve Rusya arasındaki 3 doğalgaz anlaşmasının detaylarını açıkladı.MHA'nın haberine göre İran Petrol Bakanı Yardımcısı, Hamidrıza Iraki, İran Ulusal Doğalgaz Şirketi ve Rusya'nın Gazprom şirketinin 3 yeni anlaşma imzaladıklarını belirterek, bu anlaşmaların doğalgaz projeleri yapımı, eğitim ve uluslararası çalışmalar konularında olduğunu söyledi ve "Ayrıca İran ve Rusya arasında ortak bir çalışma grubu da düzenlenmiştir" dedi.

Iraki sözlerini devamında ise Gazprom'un geçtiğimiz günlerde İran Ulusal Doğalgaz Şirketi tarafından yürütülen bazı projelerde işbirliği yapmak önerisinden bulunduğunu belirterek, "düzenlenen ortak çalışma grubunda, Rusların doğalgaz işbirliği konusu hakkında görüşmeler yapılıyor" dedi İran ve Rusya arasındaki işbirliği çalışmalarının, eğitim ve proje yapımı konularında olduğunu söyleyerek, sözlerine "İki ülke arasında, uluslararası piyasalarda ortak faaliyet göstermek konusunda hiçbir görüşme yapılmamıştır" diye ekledi.

İran'ın CNG endüstrisinde büyük bir teknik kapasiteye sahip olduğunu belirten Iraki, "İran'ın Rusya'ya CNG endüstrisinde teknik ve mühendislik hizmetler ihrac etmesi olasılığı yüksektir. Rusya bu konuda İran ile kıyasla büyük bir gelişim sağlayamamıştır. İran ve Rusya arasnda birçok doğalgaz işbirliği alanı bulunmaktadır ve gelecekte de yeni anlaşmalara ulaşmamaız mümkündür" dedi.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)