• Nombre de visites :
  • 1871
  • 17/11/2014
  • Date :

Düşmanlar, Terör Örgütleri ile İslamofobi Yaratmaya Çalışıyorlar

düşmanlar, terör örgütleri ile islamofobi yaratmaya çalışıyorlar

Tahran, 17 Kasım 2014 – İran lideri bugün İmam Ali (a.s.) Askeri Üniversitesi'e giderek, üniversitenin 8.mezuniyet, göreve başlama ve apolet takma törenlerine katıldılar.MHA'nın haberine göre törenin başında şehitlerin defnedildiği bölümde dua eden İranlideri, silahlı kuvvetlerin her ülkenin güç temellerinden biri olduğunu belirterek, "Silahlı Kuvvetlerde gerçek bir güçe ulaşmak için, inanç, basiret, yüksek irade ve gerçek sorumluluk duygusunun, eğitim gören çağdaş insan kaynakları ile bir araya gelmesi gerekmektedir" dediler.

Ayetullah Hamanei açıklamalarının devamında ise günümüz dünyasının İslam'a ihtiyaç duyduğunu belirterek, "Dünyadaki zalim güçler, sanat, politika, askeri hareketler ve diğer tüm araçlar yardımı ile, gerçek islam sesinin duyulmasını önlemek istiyorlar. Ama bu ses herkes tarafından duyulmuştur ve küresel güçlerin yaşadıkları korku, bu iddianın en belirgin göstergesidir" dediler.

İran lideri ayrıca silahlı kuvvetlerinin güç konusunda çok derin çalışmalar yapması gerektiğini belirterek, silahlı kuvvetlerin sadece gelişmiş askeri donanımlar ve büyük askeri ordu ile güç kazanamayacağını ve manevi konular ve gerçek sorumluluk algısının da gerekli olduğu açıklamasında bulundular. Ayetullah Hamanei sözlerinin devamında ayrıca 8 yıllık İran-Irak savaşına dikkat çekerek, "Tüm dünya İran'ın farkındadır ve sorumluluk ve irade gerektiren tüm konularda, İran silahlı kuvvetlerinin var gücü ile çalışmada bulunacağını bilmektedirler" dediler.

İslam ve İslam Devleti adı altında kurulan ve masum insanları öldüren örgütlere dikkat çeken Ayetullah Hamanei, "Bu örgütlerin oluşumu, düşmanların İslamofobi çalışmalarının diğer bir örneğidir. Gerçek islam her zaman insanlar için huzur ve barış mesajı getirmiştir, ama düşmanlarımız, insanların bu mesajları duymalarını engelliyorlar" dediler.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)