• Nombre de visites :
  • 623
  • 25/8/2014
  • Date :

Davutoğlu'nun seçilmesi Türkiye'nin teröristlere desteğinin devam edeceğini gösteriyor

davutoğlunun seçilmesi türkiyenin teröristlere desteğinin devam edeceğini gösteriyor

CHP Genel Başkan yardımsı Erdoğan Toprak, yaptığı yazılı açıklamasında Ahmet Davutoğlu’nun AKP’nin genel başkanlığına aday gösterilmesini eleştirerek, bu seçimin gerçekte Türkiye'nin terör örgütlerine desteğinin devam edeceğini gösterdiğini bildirdi.

Toprak, Türkiye'nin kendi tarihinin hiçbir döneminde uluslar arası kural, kanun ve değerlere ve ahlaka ters düşecek bir krize sürüklenmediğini bildirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, “Kuzey Irak’ta IŞİD saldırısıyla 12-13 milyar dolarlık ihracat kaybıyla karşı karşıyayız. Türk müteahhitleri 18 milyar dolarlık Libya pazarından çıkartıldı. Suriye krizi nedeniyle 106 bin TIR artık çalışmıyor. Bütün bu kayıplar Davutoğlu’nun başarısıdır”‌ dedi.

Toprak, Türk dış siyasetinin mimarı olarak Davutoğlu'nun dış siyaseti tam bir iflasa sürüklediğini ve halı hazırda Afrika ülkelerinin dışında tüm uluslar arası kurum, kuruluş ve devletlerle çatışma içinde olduğunu belirtti.

MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli de daha önce 2009 yılından beri Türk dış diplomasi kontrolünü ele alan Ahmed Davutoğlu'nun dışişleri bakanlığı döneminde ülkenin tam bir felakete sürüklendiğini bildirmişti.

İRİB


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)