• Nombre de visites :
  • 444
  • 25/12/2013
  • Date :

ABD Türk medyasından rahatsızlığını dile getirdi

abd türk medyasından rahatsızlığını dile getirdi

Tahran, 25 Aralık 2013 - ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki, Türk medyasında çıkan ABD ile ilgili ithamlardan rahatsızlığını açıkladı MHA - ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki'den bu kez yazılı açıklama: "Türk medyasının bazı unsurlarında büyükelçimiz, diğer üst düzey Amerikalı yetkililer, uluslararası medya temsilcileri ile özel Amerikan vatandaşları ve grupları hakkında devam eden temelsiz saldırıları derinden rahatsız edici buluyoruz.

Psaki, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul merkezli operasyonlar sonrasında bazı gazetelerde ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone ve ABD ile ilgili çıkan haberlere yanıt verdi.  Psaki, şunları kaydetti:

"Bazı Türk medyasında, büyükelçimiz, diğer üst düzey Amerikalı yetkililer, uluslararası medya temsilcileri ile özel Amerikan vatandaşları ve  grupları hakkında devam eden temelsiz saldırıları derinden rahatsız edici  buluyoruz. Türk yetkililere, Amerikalı yetkililer hakkındaki bu tür iddialara  dair endişelerimizi ilettik.

Türk yetkililer, büyükelçi Ricciardone dahil, Amerikalı yetkililere  karşı bu tür yanlış suçlamalara itibar etmedikleri noktasında bizi temin ettiler. Türk hükümetinin görüşleri hakkında daha fazla soru için sizi Türk hükümetine  yönlendiriyoruz".

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)