• Nombre de visites :
  • 421
  • 3/7/2013
  • Date :

Mısır'da çatışmalar devam ediyor

mısırda çatışmalar devam ediyor

Mısır'da gergin tansiyon iyice yükselirken göstericiler ile Mursi taraftarları arasında çatışma çıktığı belirtildi. Çatışmada 7 ölü var.

Mısır'da gerilim tırmanarak sürüyor. AP'nin haberine göre protestocular ile Mursi taraftarları arasında çıkan çatışmada 7 kişi yaşamını yitirdi. Hastane ve güvenlik güçlerine dayandırılan kaynaklarda yaralı sayısı hakkında kesin bilgi verilmedi.

Anadolu Ajansı ise başkent Kahire'deki, Faysal Caddesi'nde bazı grupların Mursi destekçilerine silahlı saldırıda bulunması sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Çıkan olaylar nedeniyle Mısır Ordusu'nun hükümete verdiği süre bugün doluyor.

Öte yandan Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, orduya, yaptığı, '48 saat içinde uzlaşma sağlanmaması durumunda yol haritası sunacağı' açıklamasını geri çekmesi çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, 'Mursi'nin anayasal meşruiyette ısrarcı olduğu ve anayasanın dışına çıkılmasını reddettiği' vurgulandı.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Mursi'nin her türlü iç ve dış dayatmayı reddettiği, ordu yönetimine de dün yaptıkları uyarı açıklamasını geri çekmeleri çağrısında bulunduğu kaydedildi.

Mısır Savunma Bakanı General Abdulfettah es-Sisi, ülkenin çeşitli kentlerinde gösterilerin devam etmesi üzerine dün halkın taleplerine kulak verilmesi çağrısında bulunarak, taraflara uzlaşma sağlamaları için 48 saat süre tanımış, siyasi çözüm bulunamadığı takdirde ordunun gelecek döneme ilişkin bir yol haritası sunacağını bildirmişti.

İRİB


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)