• Nombre de visites :
  • 419
  • 9/2/2013
  • Date :

İslami Tebliğ Koordine Konseyinin 10 Şubat Bildirisi

islami tebliğ koordine konseyinin 10 şubat bildirisi

Tahran, 09 Şubat 2013- İran İslami tebliği koordine konseyi İran halkından 22 Behmen'e tekabül eden 10 şubat yürüyüşlerine katılmaya davet etti.MHA - İran devlet televizyonun haberine göre, İran İslami tebliği koordine konseyi dün İslam İnkılabı'nın 34. zafer yıl dönümü dolayısıyla bir bildiri yayınlayarak, İslam İnkılabının yıl dönümü 10 Şubat'ta İran halkı İslam İnkılabı rehberinin düsturlarına riayet ederek, her zamankinden daha kararlı ve birlik içinde  hareket ederek halkı İslam nizamı ve İslam İnkılabından ayırma komplosunu akamete uğratmalarını istedi.

İran İslami tebliği koordine konseyi bildirisinde ayrıca İran halkından 10 Şubat İslam İnkılabı zafer yıl dönümü yürüyüşlerine yoğun katılımla Müslüman halkların çiğnenmiş haklarının yeniden ihyası yönündeki desteğini sürdürmesini istedi.

Rahmetli İmam Humeyni'nin liderliğindeki İslam İnkılabı lideri 12 Şubat 1979 yılında şah rejimine karşı zafere ulaşmış ve o tarihten şimdiye kadar her yıl İran halkı bu yıl dönümünün özel törenler ve yürüyüşlerle kutlamaktadırlar.

İran İslami tebliği koordine konseyi bu yılki törenleri 220 yabancı ve 1600 yerli muhabirin izleyeceğini bildirdi.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)