• Nombre de visites :
  • 604
  • 20/11/2012
  • Date :

Saldırgan İsrail 2 haftada 1350 Evi Vurdu

saldırgan israil 2 haftada 1350 evi vurdu

BM Güvenlik Konseyi’nin başına bir İsrailli’nin geçmesini ve Obama’nın destek vermesini fırsat bilen İsrail, Gazze'de 14 Kasım'dan itibaren, birçok noktayı bombaladı.

ABD ve BM Güvenlik Konseyi’nin desteğini arkasına alan İsrail’in Savunma Kuvvetleri (IDF), Gazze'de 18 kişinin hayatını kaybettiği saldırıların ardından yaptığı ilk açıklamada, gece boyunca 80 yeri ''başarıyla vurduğunu'' duyurdu. 

IDF, saldırıların başladığı 14 Kasım Çarşamba'dan itibaren, Gazze'de 1350 noktayı vurduğunu, İsrail hava ve deniz kuvvetlerinin dün gece birlikte gerçekleştirdiği operasyonlarda ise aralarında Hamas'a ait karakollarının da bulunduğu pek çok noktayı bombaladığını açıkladı. Açıklamada, Hamas ile bağlantılı olduğu iddia edilen ve bu sabah İsrail'e misillemede bulunan yapılanmalarını vurduğu belirtilerek, ''İsrail, ülkesine saldıran terörist odakları yok etmeye kararlıdır'' açıklaması yapıldı. 

Saldırgan İsrail tarafından işgal edilen vatanını savunmak için direnen Filistin halkını ve bu halkın seçtiği Hamas’ı “terörist”‌ olarak tanımlayan BM, bu toprakları işgal edip her gün onlarca masum çocukla kadını katleden İsrail için “terörist”‌ demediği gibi, “İsrail’in kendisini savunma hakkı var”‌ diyerek bütün dünyayla adeta alay ediyor.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)