• Nombre de visites :
  • 564
  • 13/10/2012
  • Date :

İran milletinin özgüveni yükselmiştir

iran milletinin özgüveni yükselmiştir

Tahran, 13 Ekim 2012 – İslam İnkılabı Rehberi, milli onur ve milli öz güvennin bir milletin ilerlemesinin temel unsurlarından olduğunu ifade ederek, İran milletinin özgüveni yükseldiği dolaysıyla ülke yetkilileri uluslararası düzeyde öz güvenle konuştuğunu söyledi.Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, İran'ın Kuzey doğu eyaletlerinden Kuzey Horasan eyaletine yaptığı ziyaret kapsamında bugün İsfarayin şehrin halkına hitaben konuşma yaptı. 

Ayetullah Hamanei, coşkunun bir milletin ilerlemesinin temelini ve sermayesini oluşturduğunu vurgu yaparak bu coşkuyu zayıf etmek isteyen unsurların önlenmesi gerektiğini söyledi.

İslam İnkılabı Rehberi, yüzlerce TV kanalı ve siber ağı İran milletinin ümidini yıkmayı amaçladığını hatırlattı. 

İslam İnkılabı Rehberi, amacın ilerlemek olduğunu ve ilerlemenin ise daima hareket etmek anlamına geldiğini ifade ederek, İran’ın dünyaya örnek bir ülke olabileceğini, zira İran milletinde bunun için gerekli yetenekler mevcut olduğunu dile getirdi. 

İran milletinin ilerlemesini dikkate alan düşmanın İran milletinin cokusunu kırmayı ve rehavete düşürmesini hedeflediğini açıklayan İslam İnkılabı Rehberi, düşmanların düşmanca isteklerine boyun eğimemek gerektiğini vurguladı. 

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, milli onur ve milli özgüvennin bir milletin ilerlemesinin temel unsurlarından olduğunu ifade ederek, İran milletinin özgüveni yükseldiği dolaysıyla ülke yetkilileri uluslararası düzeyde özgüvenle konuştuğunu söyledi.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)