• Nombre de visites :
  • 1814
  • 15/9/2012
  • Date :

Tahran Cuma namazı hatibi küstah ve iğrenç filmi kınadı

tahran cuma namazı hatibi küstah ve iğrenç filmi kınadı

Tahran, 15 Eylül 2012 - Tahran cuma namaazı hatibi, Hz. Peygamber (S) ve İslam'ın hedef alındığı iğrenç filmin gündeme getirilmesine dikkat çekerken, filmi ve destekçilerini kınadı.

 Tahran'da bu hafta Cuma namazını kıldıran Ayetullah Ahmed Cenneti, dünya emperyalizmi ve siyonizminin İslami uyanış dalgası karşısında büyük kaygı duyduğunu belirterek böyle bir süreçte Hz. Peygamber (S) ve İslam'ın hedef alındığı iğrenç filmin gündeme getirilmesine dikkat çekerken, filmi ve destekçilerini kınadı.

Ayetullah Ahmed Cenneti, okuduğu Cuma namazı hutbesinde, bu gibi filmlerin yayınlanmasında ve yapılmasının temelinde, batılı halkların İslam'a olan ilgilerinin artmasının engellenmesinin bulunduğuna dikkat çekti.

İsrail asıllı ABD'li yönetmenin İslam düşmanlığını hedef alan iğrenç filmin yayınlanmasına destek verenleri de kınayan Ayetullah Ahmed Cenneti, batılı devletlerin ve dünya kapitalizminin müslümanlar ve milletlerin değerlerine saldırı siyasetleriyle, içinde bulundukları buhrandan kurtulamayacaklarını ve aynı zamanda onların bu senaryolarının kapitalizmin ortadan yok olmasını da engelleyemeyeceğini bildirdi.

Tahran Cuma namazı hatibi, Amerika'da 11 Eylül'de meydana gelen hadiseden dolayı müslümanların bahane edilerek, dünya emperyalizminin Afganistan ve Irak'a saldırılarının neticesinde onbinlerce sivilin ölümü ve aynı zamanda Amerika ve diğer yabancı ülkelerin askerlerinin ölümünün dışında bir sonuç alınmadığını da hatırlatarak onların bu gibi senaryolarla milletleri aldatmalarının artık mümkün olmadığına dikkati çekti.Tahran'da yapılan Bağlantısızlar Hareketi Konferansı'na da temas eden Ayetullah Ahmed Cenneti, batılılar ve siyonistlerin tehditlerine rağmen bu konferansın başarılı bir şekilde düzenlendiğini belirterek, konferansın düşmanların İran'ı inzivaya itme siyasetlerini de yenilgiye uğrattığını dile getirdi.

Ayetullah Ahmed Cenneti, hutbede ayrıca 2012 Londra Paralimpik Olimpiyatları'nda madalya kazanan İranlı sporcu ve takımları da tebrik etti.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)