• Nombre de visites :
  • 853
  • 28/5/2012
  • Date :

İstanbul’un fetih kutlamalarına İran da katıldı!

istanbul’un fetih kutlamalarına iran da katıldı!

Türkiye’ye Batı tarafından yoğun kültürel ve siyasi saldırıların başladığı bugünlerde İstanbul’un fetih törenlerine İran’dan Kur’an kârisinin katılması herkesi duygulandırdı.

Bütün İslam dünyası için büyük anlamlar ifade eden ve İslami kardeşliğin pekiştirilmesinde en güçlü etkenlerden biri olması gereken İstanbul'un fethinin 559. yıldönümü, Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen muhteşem bir organizasyonla İnönü Stadyumu'nda kutlandı.

Fethimiz mübarek olsun!

İran'dan Dünya Birincisi Kerim Mensuri'nin Kur'an ziyafeti ile başlayan fetih kutlamalarına yurdun dört bir yanından katılan on binlerce insan Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı da hayırla yad etti.

Kâbe imamlarının Fetih Suresi'ni okuduğu kutlamalarda İstanbul'un fethi 5 farklı aşamada tiyatro gösterisi ile sunulurken, İslam sancağı da temsili Ulubatlı Hasan tarafından yine burçlara dikildi. Kutlamalara Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün yanı sıra Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, AGD Genel Başkanı Salih Turhan ile birçok İslam ülkesinden temsilciler katıldı.

Ayasofya önünde fetih namazı kılındı!

Türkiye'yi İslam birliği yerine haçlı birliğine sokmaya çalışıyorlar

Ayasofya'nın hemen önünde kılınan öğlen namazını AGD Genel Başkanı Salih Turhan kıldırdı. İzdihama neden olan kalabalıkla birlikte Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve üst düzey yöneticileri de Ayasofya'nın açılması için saf tuttu.

Eyleme destek veren Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak da kısa bir konuşma yaptı. Kamalak, "Hükümet, Türkiye'yi Haçlı Birliğine sokmaya çalışıyor. Bugün Sultan Fatih'e sorsak, 'İslam Birliğine mi girmeliyiz, yoksa Haçlı Birliğine mi?" diye. Ne cevap verir bize? Aynı soruyu vatandaşımıza da sorduğumuz zaman Sultan Fatih gibi cevap veriyor, İslam Birliği diyor. Peki Türkiye'yi İslam Birliği yerine Haçlı Birliğine sokmak isteyen hükümeti kim iktidara getirdi?" ifadelerini kullandı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ve herhangi olumsuz bir durumun yaşanmadığı "Fetih Namazı"nın eda edilmesinin ardından, onbinler İnönü Stadı'ndaki Fetih Kutlamalarına katılmak üzere harekete etti.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)