• Nombre de visites :
  • 826
  • 28/5/2012
  • Date :

İran milletinin hakkını savunma için sonuna kadar dik duracağız

iran milletinin hakkını savunma için sonuna kadar dik duracağız

Tahran, 28 Mayıs 2012 – Nükleer meselesindeki meclisin tutumunu açıklayan İran İslami Şura Meclisi Başkanı, dokuzuncu meclisin İran milletinin hakkını savunmak için sonuna kadar dik duracağını söyledi.

Mehr haber ajansı parlamento muhabirinin bildirdiğine göre, çalışmalarını başlayan dokuzuncu meclisin bugünkü ilk açık oturumunda konuşan İslami Şura Meclsisi Başkanı Ali Laricani, bölgesel, uluslar arası ve iç meselelerin meclisin öncelikli konuları olduğunu ifade etti.

Laricani, uluslar arası şartlarda ülke ekonomisini hedef alan düşmanın diğer alanlarda başarısız olduğunu söyledi.

Bağdat müzakerelerin yapıldığı dönemde ABD Dışişleri Bakanı’nın hem yaptırımları ve hem müzakereleri ciddi olarak takip ettiklerini sözüne işaret eden İran İslami Şura Meclisi Başkanı, bu ikili ve çifte standart tutuma karşın meclisin uluslar arası hadiseleri yakından takip etmesi gerektiğini belirtti.

Zorba güçlere hitaben konuşan Ali Laricani, dokuzuncu meclisin İran milletinin hakını savunmak için sonuna kadar dik duracağının altını çizdi.

Konuşmasının devamında bölge devrimlerine işaret eden Laricani, devrimlerin ilk başladığı andan itibaren İslam İnkılabı Rehberi’nin bu devrimleri 'İslami Uynışı' nitelemesini hatırlatarak, Mısır, Tunus, Lübya, Yemen ve Bahreyn’deki gelişmelerin müslümanların geleceğini değiştireceğini kaydetti.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)