• Nombre de visites :
  • 421
  • 12/2/2012
  • Date :

Ayetullah Hamanei ‘direnişe’ sızabilecek fırsatçılara karşı uyardı

ayetullah hamanei ‘direnişe’ sızabilecek fırsatçılara karşı uyardı

Tahran, 12 Şubat 2012 – İran İslami İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, İsmail Heniyye’yi kabulünde, direnişi zayıflatan hareketler olabileceğini hatırlattı ve ‘ ‘direniş bedenine’ sızabilecek fırsatçı unsurlara karşı her zaman dikkatli olunmasını zira hastalığın bir kez ortaya çıktığında ilerleyeceğini’ belirtti.

Mehr Haber Ajansı’nın, İran İslami İnkılabı Rehberlik Bürosu bilgilendirme sitesinden aktardığı habere göre; Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, bu sabah İran İslami İnkılap Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei tarafından kabul edildi.

Ayetullah Hamanei, milletlerin ve özellikle de İslami ümmetin Filistin İslami direnişine olan desteklerinin, direniş gruplarının stratejik derinliği olduğunu belirtti.

Filistin’deki son yıllardaki zaferlerin ve hatta bölgedeki İslami uyanışın bazı sebeplerinin, Filistin halkının ve direniş gruplarının dikilişinin sonucu olduğunu; gelecek zaferlerin ve ilahi vaadlerin gerçekleşmesinin de bu dikiliş ve direnişe bağlı olduğunu söyledi.

Ayetullah Hamanei, Gazze halkınının dikilişine ve Siyonist Rejim’in Gazze’deki 22 Gün Savaşı’ndaki yenilgisine işaretle “Hiç şüphe yok ki; bölge milletlerinin Gazze hadisesindeki yoğun duyguları da bölgedeki volkanın ani patlamasında etkili olmuştur”‌ dedi.

Direnişi zayıflatan hareketler olabileceğini de hatırlatan İslami İnkılap Rehberi, ‘ ‘direniş bedenine’ sızabilecek fırsatçı unsurlara karşı her zaman dikkatli olunmasını zira hastalığın bir kez ortaya çıktığında  ilerleyeceğini’ belirtti.

Ayetullah Hamanei “Bizim, sizlerin ve bir çok direnişçi kardeşlerin dikilişi hakkında tereddütümüz yok ve halkın da Filistin direnişinde, dikilişten başka hiç bir beklentisi yok”‌ dedi.

İslami İnkılap Rehberi, Yaser Arafat’ın yazgısını hatırlatarak; direniş dönemlerinde yıllarca süren popülaritesinden sonra, direniş güzergahı dışına çıkan Arafat’ın bölge halkları tarafından reddedildiğini vurgulayarak “Dikiliş ve direnişin halkın kalplerini cezbeden ortamlar yaratır, bunun değerini bilmek ve korumak gerekir”‌ dedi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin olayını, İslami bir hadise ve kendi konusu olarak gördüğünü belirten Ayetullah Hamanei, İran’ın Filistin olayında sabit ve sadık olduğunu ve de her zaman Filistin halkının ve direnişin yanıbaşında olduğunu belirtti.

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye de İslami İnkılap Rehberi ile görüşmekten duyduğu büyük memnuniyeti ifade ederek, İslami İnkılap Zaferi’nin yıldönümünü tebrik etti ve Tahran’daki bu yılki 22 Behmen törenine milyonların katılımına tanık olduğunu; Filistin meselesinde de İran halkını stratejik büyüklük olarak gördüklerini belirtti.

Heniyye, “ ‘Nil’den Fırat’a kadar’ Filistin topraklarının tamamının özgürlüğü, direniş ve uzlaşma diyalogunun kabul etmemek ve de Filistin olayının İslami olması”‌ unsurlarının Filistin devletinin üç esas prensibi olduğunu söyledi.

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistin halkının zaferi ve Siyonist Rejim’in ortadan kalkmasına dair ilahi vaadlerin kesinleşmesi konusundaki imana vurgu yaptı ve İslami İnkılap Rehberi’ne hitab ederek “Sizin de defalarca buyurduğunuz gibi; biz, Bedir ve Hayber devresindeyiz; hiç bir açıdan Şeb-i Ebu Talip döneminde değiliz”‌ dedi.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)