• Nombre de visites :
  • 535
  • 8/2/2012
  • Date :

İspanya Büyükelçisi: İran’a yaptırımlardan en fazla biz zararlı çıkıyoruz!

ispanya büyükelçisi: irana yaptırımlardan en fazla biz zararlı çıkıyoruz!

İspanya’nın Tahran yeni Büyükelçisi İran Meclis Temsilcisi Brucerdi’yle ziyaretinde “İran’a yaptırımlardan en fazla İspanya zarar görüyor”‌ dedi.

İspanya’nın Tahran yeni Büyükelçisi Pedro Biena dün İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Alaaddin Brucerdi’yi ziyaret etti.

Brucerdi bu ziyarette yaptığı konuşmada, iki ülke arasında ikili işbirliğinin geliştirilip güçlendirilmesi bağlamında mevcut olan birçok fırsat ve kapasitelere değinerek ortak çabalar sayesinde iki ülke arası ilişkilerin çeşitli alanlarda geliştirilip güçlendirilmesinin daha fazla hız kazanması temennisinde bulundu.

Brucedi konuşmasının başka bir bölümünde, batının İran karşıtı yaptırımlarının bugüne kadar bu yaptırımları uygulayan ülkelere hiçbir şey kazandırmadığının altını çizerek “Avrupa Birliği’nin (AB) İran karşıtı aldığı kararlar, İran İslam Cumhuriyetinin gerçeklerine uymuyor. Dolaysıyla bu yaptırımlardan en fazla Avrupa ülkelerinin kendileri zarar görüyorlar”‌ dedi.

İspanya’nın Tahran yeni Büyükelçisi Piena da yaptığı konuşmada, ülkesinin Parlamanto ilişkileri başta olmak üzere İran’la ilişkilerinin geliştirilmesinden yana olduğunu ifade ederek “İran karşıtı yaptırımlardan en fazla İspanya zarar görüyor. Halbuki İspanya her zaman yanlış anlaşılmaların giderilmesi için diyaloğun devam ettirilmesi politikasını desteklemiştir”‌ dedi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)