• Nombre de visites :
  • 382
  • 4/2/2012
  • Date :

Ashton: İran’la görüşmeye hazırız!

ashton: iranla görüşmeye hazırız!

Avrupa Birliği (AB) Dış Politika ve Yüksek Güvenlik Temsilcisi Ashton, nükleer konusunu İran’ın istediği her yerde görüşmeye hazır olduklarını ilan etti.

Avrupa Birliği (AB) Dış Politika ve Yüksek Güvenlik Temsilcisi Catherine Ashton, Brüksel’de El Alem kanalı muhabirine verdiği röportajda “Biz İran’la temasların tekrar başlatılmasını bekliyoruz. Ben, görüşmelerin tekrar başlatılması için hazırlıklar çerçevesinde İran tarafına bir mektıp gönderdim”‌ dedi.

Ashton ayrıca “Biz görüşmelerin tekrar başlatılması taraftarıyız. Yeni görüşme turu, İstanbul’da veya İran’ın arzu ettiği her yerde olabilir”‌ şeklinde konuştu.

Yine El Alem’in verdiği bir başka habere göre, Avrupa Parlamentosu Temsilcilerinden biri, barışçı nükleer enerjiden yararlanma konusunda İran hakkında ayrım yapılmasına karşı olduğunu vurguladı.

Brüksel’de El Alem muhabirine konuşan “Jan Mary Lopen”‌ bu hususta “İran, hakimiyeti olan bir ülke. Bu ülkenin de diğer ülkeler gibi nükleer enerjiye sahip olması normal hakkıdır. Neden başka ülkelere izin veriliyor da, İran’ın nükleer araştırmalarda bulunması için izin yok, ben anlamıyorum ”‌ dedi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)