• Nombre de visites :
  • 463
  • 4/2/2012
  • Date :

Gerekirse Obama’nın mektubu ve İran’ın cevabını yayınlarız!

gerekirse obamanın mektubu ve iranın cevabını yayınlarız!

 İslam İnkılabı Rehberi, ABD Başkanı Obama’nın mektubuna değinerek “ABD Başkanının bize yazdığı mektup ve bizim verdiğimiz cevabı gerekirse kamuoyuna sunarız”‌ dedi.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, dünkü Cuma hutbelerinde günümüzde dünyaya hakim olan maddi güç cephesinin sözünde durmadığına değinerek “Onlar çok rahat ve endişesiz bir şekilde verdikleri sözü inkar ederler”‌ dedi.

İslam İnkılabı Rehberi Cuma hutberinin devamında, Amerikalı yetkililerin bu tür davranışlarıyla ilgili canlı birçok örneğin bulunduğu ve icap ettiği takdirde kamuoyuna sunabileceğine değinerek “Amerikalıların bu son açıklamaları, ABD Başkanının bize yazdığı mektubu ve bizim verdiğimiz cevabı, sonra onların tepki ve girişimlerini gerekirse kamuoyuna sunabiliriz. O zaman dünya halkı bunların nasıl bir şey olduklarını, sözleri ve vaadlerinin ne kadar değeri olduğunu daha iyi görür”‌ vurgulamasında bulundu.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullahh Hamnei ayrıca “Bizim temel prensiplerimizden biri Amerikalıların sahte gülücükleri ve verdikleri yalan sözlerine aldanmayız”‌ dedi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)