• Nombre de visites :
  • 865
  • 1/2/2012
  • Date :

İslam İnkılabı ve Mekke Hadisesi

islam inkılabı ve mekke hadisesi

Mekke Hadisesi İslam Dünyasında Büyük Değişimlerin  Menşei Oldu

Aziz ve yiğit İran milleti şundan emin olmalıdır ki Mekke  hadisesi islam dünyasında büyük değişiklere neden olmuş ve islam ülkelerindeki bozuk  düzenlerin kökünün kazınıp dinadamı kılıklıların tamamen dışlanması için uygun  bir ortam hazırlamıştır. Nitekim müşriklerden berâet ve teberride bulunuş  destanının üzerinden henüz 1 yıldan fazla bir zaman geçmediği halde aziz  şehidlerimizin tertemiz kanlarının elvan kokusu tüm dünyaya yayılmış ve  etkileri dünyanın en uzak noktalarında bile kendisini göstermeye başlamıştır.  Filistin halkının sergilediği kahramanlık destanı tesadüfi bir olay değildir.   

Ülkü ve ideale dayanarak böylesine direnebildiğini düşünebilmekte midir dünya?  Onlarda "yılmaz bir direnç dünyası" yaratan şey sırf vatan sevgisi  midir yani? Filistinlilerin eteğine dökülen direniş ve dayanma meyvesiyle nur  ve ümit zeytinleri, satılmış politikacıların ağacından mı dökülmektedir?  Elbette ki hayır, zira bunlar Filistinlilerin yanıbaşında ve Filistin milleti  adına yıllardır zaten nasiplenmekteler! Şüphe yok ki,"Allah-u  Ekber"in sesidir bu! İran'da şahı ve Beyt'ul Mukaddes'te de işgalcileri  ümitsizliğe sürükleyen bizim milletimizin haykırışıdır bu işte! Bu, hac  gösterisi sırasında İranlı bacı ve kardeşleriyle omuz omuza Kudüs'ün  hürriyetini haykırarak "Amerika'ya ölüm! İsrail'e ölüm! Sovyetler'e  ölüm!" diye gürleyip bizim azizlerimizin kanının döküldüğü şehadet  ırmağına kanını vererek şehadete nail olan Filistin milletinin -etkilendiği-  berâet ve teberrî sloganının gerçekleşmesidir! Evet, Filistinli, kaybettiği  yolunu, bizim "müşriklerden berâet ve teberrî" yolumuzda buldu; demir  duvarların nasıl yıkıldığını, kanın kılıca, imanın küfre ve haykırışın kurşuna  nasıl galebe çaldığını bu mücadelede gördük; İsrailoğullarının "Nilden  Fırat'a kadar" rüyasının nasıl alt-üst olduğunu ve Filistin'in incili yıldızının bizim"ne doğu ne  batı!" şeklindeki şecere-i mübarekemizle nasıl parladığına şahit olduk.  Bugün bizi küfür ve şirkle uzlaşmaya zorlayabilmek için nasıl dünya çapında  yoğun çalışmalar yapılmaktaysa, müslüman filistin milletinin öfkesinin alevlerini  söndürebilmek için de aynı şekilde yoğun faaliyetler yapılmaktadır ki bu da  inkılabın nasıl ilerlediğini gösteren nice örneklerden biridir sadece. Üstelik  bugün bizim islam inkılabımızın prensiplerine inananlar bütün dünyada artış  göstermektedir ve biz onları inkılabımızın potansiyel sermayesi olarak  görmekteyiz; bizi desteklediğine dair kanının mürekkebiyle tomarlara imza atıp  inkılabın çağrısına can-u gönülden ve kelle koltukta "lebbeyk" diyen  ve Allah'ın izniyle bütün dünyanın kontrolünü ele geçirecek olanlar da öyledir.

        Hakla batılın, fakirlikle zenginliğin, zayıf bırakılmışlıkla  istikbarın, baldırı çıplak yoksullarla hiçbir derdi olmayan ve refah içinde  yüzenlerin savaşı başlamıştır bugün. 

      cihada azmeden tüm azizlerin ellerini ve pazularını öpüyor, hürriyet ve kemal  goncalarını en samimi duygularla selamlıyor ve İran'ın aziz ve yiğit milletine  de şunu arzediyorum: Allah Tealâ sizin maneviyatınızın etki ve bereketlerini  tüm dünyaya ihraç etmiş bulunuyor, sizin nurlu kalplerinizle gözleriniz  mahrumları koruma yuvasına dönüşmüş; inkılâbî kininizin kıvılcımları solun ve  sağın dünyayı sömüren vampirlerini dehşete düşürmüştür.


İslâm Devrimi ve Sonrası (2)

İslâm Devrimi ve Sonrası (1)

İslam İnkılabı- Yılmaz İrade (2)

İranlı bilim adamları ve öğrencilerin bilimsel başarılar-2

İslam İnkılabının yabancı güçlere bağımlı olmaması -2

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)