• Nombre de visites :
  • 434
  • 29/1/2012
  • Date :

ABD’nin Türkiye’de özel operasyon üssü kurma çabaları

abdnin türkiyede özel operasyon üssü kurma çabaları

ABD savunma bakanlığı Pentagonun insansız hava araçları ve özel operasyon üslerinin küresel ağını genişletmeyi planladığı belirtildi. İddiaya göre ABD, Türkiye'nin doğusunda, yeni üstler planlıyor.

Wall street journal , Pentagon’un , büyük savaşlar yerine “küçük gizli operasyonlar”‌a odaklanma stratejisinin bir yansıması olarak ABD’nin konvansiyonel kuvvetlerini azaltırken insansız hava araçları ve özel operasyon üsleri küresel ağını genişletmeyi planladığını belirttiği haberinde “Askeri liderler , Türkiye ve Ürdün’ün doğusunda , Irak sınırına yakın , yeni özel operasyon üsleri kurmayı değerlendiriyor”‌ diye yazdı.

Türkiye ve Ürdün’ün doğusunda , Irak sınırına yakın , yeni özel operasyonlar üstlerinin kurulmasının değerlendirildiği bildirildi.

ABD’nin çok satan gazetesi Wall Street Journal, “Daha Çok İnsansız Hava Aracı, Daha Az Asker”‌ başlığıyla yayımladığı geniş haberinde Pentagon’un, konvansiyonel kuvvetlerini azaltırken insansız hava araçları ve özel operasyon üslerinin küresel ağını genişletme konusunu değerlendirdiğini kaybetti.

İRİB


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)