• Nombre de visites :
  • 361
  • 9/1/2012
  • Date :

İran tehditlere sert karşılık verecek

iran tehditlere sert karşılık verecek

İran İslam Cumhuriyeti ordusu deniz kuvvetleri 2. komutanı İran'ın her türlü tehdide sert karşılık vereceğini bildirdi.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Deniz Kuvvetleri 2. Komutanı Tuğamiral Gulam Rıza Bigam dün akşamüzeri el-Alem televizyonuna yaptığı açıklamada, Hürmüz boğazı, Fars körfezi veya Umman denizinde İran'a karşı oluşacak her türlü tehdide karşı deniz kuvvetlerinin sert karşılık vereceğini bildirdi.

Bazı İranlı askeri makamların Amerikan filosundan bölgeyi terk etmeleri ve bir daha Fars Körfezi bölgesine gelmemeyi tavsiye etmeleri, ardından Amerika savunma bakanının bu konuyla ilgili açıklaması ve İngiltere hükümetinin bölgeye savaş filosu gönderme kararına temasla İran İslam Cumhuriyeti ordusu Deniz kuvvetlerinin her türlü tehdit ve tehlikeye şiddetle cevap vermeye hazır olduğunu bildirdi.

Tuğamiral Hadim Bigam, Müstekbir güçler bölgedeki kendi gayri meşru varlıklarını sürdürmek için sürekli olarak İran korkusunun bölgede devam etmesine ve bölgeyi istikrarsız konumda tutmaya çalışmaktalar" dedi.

Tuğgeneral Bigam, İran deniz kuvvetlerinin bölgede askeri tatbikat gerçekleştirmekle bölgeyi krize sürüklediği yolundaki suçlamalara da temasla bu tatbikatın asıl mesajının barış ve dostluk olduğunu ve bölge ülkeleri tarafından bölge güvenliğinin temin edilmesinin bir kez daha vurgulanması anlamında olduğunu söyledi.

İRİB


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)