• Nombre de visites :
  • 426
  • 3/1/2012
  • Date :

Türkiye-Filistin Dostluk Grubu heyeti Celili ile görüştü

türkiye-filistin dostluk grubu heyeti celili ile görüştü

Tahran, 03 Ocak 2012 – İran İslam Cumhuriyeti Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri önceki gün Türkiye-Filistin Dostluk Grubu heyetiyle görüşmesinde, Filistin’in İslam dünyasının en önemli meselesi olduğunu söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Salid Celili önceki gün Türkiye-Filistin Dostluk Grubu Başkanı Murat Yıldırım ve beraberindeki heyetle bir araya gelerek görüş alışverişi yaptı.

Bu görüşmede bölgedeki İslami uyanışa işaret eden Said Celili, güç dengesinin İslam dünyası lehine değiştiğini ifade ederek, müslümanlar için meydana gelen yeni fırsatları etkilemek için düşman çeşitli komplolar üreteiğini söyledi ve bu hususta uyarı yaptı.

Celili, Arap, Fars, Şii, Sünni ve genel olarak bütün İslam aleminin ortak ilkesinin Filistin’in kurtuluşu olduğunu dile getirerek, direniş ve Filistin’e destek vermenin İslam dünyasındaki hareketinin en önemli ilkesi olduğunu belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, "İslami uyanışın bütün kapasitelerinin Amerika’nın epmeryalistlik politikalarına ve de Siyonist rejimin aleyhinde bir araya gelmeli"dedi.

Türkiye heyeti başkanı ise bu görüşmede İran ve Türkiye arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinin Türkiye devleti ve milleti için önemli olduğunu anlatarak, Türkiye’nin kapasitelerinin yabancılar tarafından İran aleyhinde kullnılmasına izin vermeyeceklerini kaydetti.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)