• Nombre de visites :
  • 407
  • 1/1/2012
  • Date :

İran dışındaki öğrencilerin iki görevi

iran dışındaki öğrencilerin iki görevi

Tahran, 01 Ocak 2012 – İran İslami İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, İran dışındaki öğrencilerin görevinin, iki görevi olduğunu belirterek, bunların ‘ilim eğitimi alma’ ve İslam Cumhuriyeti nizamının hakiki mevzisini açıklamak olduğunu söyledi.

 İran İslami İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, İran dışında bulunan Avrupa İslami Öğrenciler Birliği Üyeleri ile yaptığı toplantıda, bu birliğin öğrencilerini İran milletinin aziz evlatları ve ülkenin en değerli varlıkları olarak değerlendirdi ve İran dışındaki öğrencilerin görevinin, ‘ilim eğitimi alma’ ve İslam Cumhuriyeti nizamının hakiki açıklamak olduğunu söyledi.

Yurt dışındaki öğrencilerin birinci görevlerinin ‘ilim eğitimi alma’ olduğunu vurgulayan Ayetullah Hamanei, inkılaptan önceki ilmi ve manevi gücün yokluğunu vurgulayarak, İslami İnkılap zaferinin ve Allah’a dayanan ve de halkına güvenen İmam Humeyni (ra)’nin tarif edilemez ruh halinin ve milli inanç zemini sayesinde ülkenin sorunlarını çözdüldüğünü hatırlattı.

Ayetullah Hamanei, İran dışında bulunan öğrencilerin ikinci görevlerinin düşmanla karşılaşmada doğru düşünceyi yaygınlaştırmak ve de İslam Cumhuriyeti nizamının gerçek mevzisini açıklamak olduğunu vurguladı.

İslami Cumhuriyet’in istikbar, büyük ve karmaşık ekonomik ve propaganda ağı ve buna bağlı şebekelerine karşı savaşında, özellikle ambargolarla mücadele ve nükleer konuda ilerlemeler kazanmak suretiyle önemli başarıları olduğunu ve bundan sonra da bu sürecin devam edeceğini belirtti.

Ayetullah Hamanei, bu yöndeki cihadlara (çalışmalara) ve bilimsel yeteneklerin ve de müspet noktaların güçlendirilmesi gereğini vurgulayarak; fiilen İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı her boyutta yaygın bir siyasi, güvenlik ve ekonomik anlamda hücuma kalkmış olan düşmanın kayış ve başarısızlık halinde olduğunu söyledi.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)