• Nombre de visites :
  • 386
  • 29/12/2011
  • Date :

Türkiye tehlikeli bir ülke!

türkiye tehlikeli bir ülke!

Fransa Sanayi eski bakanlarından biri, bu ülke hükümetinin Ermeni Soykırımını İnkar Edenlere Ceza Tasarısını onaylama girişimini eleştirirken, Türkiye’yi de dünyaya bir tehdit olarak tanımladı.

Fransa Sanayi eski Bakanı Patrick Devedjian, ülkesi hükümetinin sözde ermeni Soykırımını Soykırımını İnkar Edenlere Ceza Tasarısını onaylaması girişimini eleştirmenin yanında “Türkiye, dünya için bir tehdit sayılır. Bu ülkede insan haklarına hiç uyulmaz”‌ dedi.

Fransa uluslararası radyosunun verdiği habere göre, Devedjian bu konuda ayrıca “Türkiye, dünyayı sürekli tehdit eden bir ülkedir. Ben saydım, bu ülke bir yıldan az bir süre içerisinde 7 ülkeyi tehdit etti. Acaba bu uluslararası ilişkilerin sürdürülmesi için iyi bir yöntem midir sizce”‌ diye konuştu.

Fransa Ulusal Meclisi geçen Perşembe günü, Türkiye’nin iki ülke arası diplomatik ilişkilerinde kriz oluşacağı ve olumsuz ekonomik sonuçlara yol açacağı konusunda yaptığı yoğun uyarılarına rağmen sözde “Ermeni Soykırımını İnkar Edenlere Ceza”‌ diye gündeme getirdiği bir tasarıyı onayladı. Bu yasaya göre, söz konusu soykırımı inkar edenler 1 yıl hapis ve 45.000 Euro para cezasına çarptırılacak.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)