• Nombre de visites :
  • 350
  • 26/12/2011
  • Date :

İran merkez bankasına yönelik yaptırımlar başarısız olmuştur

iran merkez bankasına yönelik yaptırımlar başarısız olmuştur

İslami İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Ramin Mihmanperest yaptığı açıklamasında, batılı ülkelerin İran merkez bankası ve petrol alımına yönelik yaptırımları alanındaki yürüttükleri çabaların boşa çıktığını, bu yaptırımlara birkaç ülkenin dışında uyan olmayacağını söyledi.

İRNA'nın bildirdiğine göre; İslami İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Ramin Mihmanperest batılı ülkelerin İran'a petrol alımı ve merkez bankasına yönelik yaptırım siyasetlerinin başarısız olduğunu hatırlatarak, 'batılı ülkeler kendi ulusal çıkarlarını, ABD ve bazı müttefik ülkelerin siyasetlerine kurban etmeyeceklerdir' dedi.

İslami İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Ramin Mihmanperest Tahran'da, yurt dışındaki İran temsilcilerinin toplantısında 'İslami uyanış ve diplomasi' konuların ele alınacağını belirterek, toplantının gündeminde, uluslar arası konuların bulunduğunu ve bu bağlamda görüş alış verişinin yapılacağını söyledi.

İslami uyanış ve diplomasi konularının ele alındığı yurt dışındaki İran temsilcileri ve uzmanlar toplantısı dün çalışmalarına başladı.

İRİB


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)