• Nombre de visites :
  • 362
  • 20/12/2011
  • Date :

Hac, diyanet ve siyaset birliğinin geliştirilmesine uygun bir fırsat

hac, diyanet ve siyaset birliğinin geliştirilmesine uygun bir fırsat

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei “Hacc’ın büyük fırsatlarından biri “diyanetle siyaset birliği”‌ne dayalı gerçek İslam’ın geliştirilmesine sağladığı fırsattır”‌ dedi.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei dün, bu yılın hac işleri sorumlularını kabulünde yaptığı konuşmada, hacc’ı büyük bir fırsat ve yüce Allah’ın çok güzel bir nimeti olarak değerlendirirken “Bu büyük İlahi nimete tam şükran bildirmek, onun kıymetini bilmek ve sağladığı eşsiz fırsatın en azami derecede değerlendirilmesidir”‌ dedi.

İslam İnkılabı Rehberi daha sonra, hacc’ın bugünkinden çok daha yüksek ve çok geniş kapasitelere sahip olduğunun altını çizerek “Hacc’ın muazzam fırsatlarından biri, “diyanetle siyaset birliği”‌ ve “dinin hayatın çeşitli alanlarında yer alması”‌na dayalı hakiki bir İslami düşüncenin geliştirilmesine sağladığı imkandır.Buna göre, öz ve halis İslami muarifin doğru ve kesin olarak bu gerçeklere susamış olanlara sunulması lazım”‌ ifadesini kullandı.

Ayetullah Hamenei konuşmasının devamında, İranlı ziyaretçilerin hac sırasında İslami İran’ın gerçeklerini tanıtmakta oynadıkları rolleri ve sergiledikleri önemine değinerek “İranlı bir ziyaretçinin dindar, edepli, müreffeh, düzenli, başkalarına karşı şevkatli ve İslami kardeşliğe inanan bir insanı temsil etmesi gerekiyor. Bu fiili tanıtım, her tür söz ve açıklamadan daha etkin olacaktır”‌ hatırlatmasında bulundu.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)