• Nombre de visites :
  • 381
  • 11/11/2011
  • Date :

Nükleer konu, İranın milli meselesidir!

nükleer konu, iranın milli meselesidir!

İran Meclis Başkanı "Nükleer konu İran'ın milli meseledir. Amano ve ABD, onların surat asmalarıyla İran'ın zararlı çıkacağını zannetmesinler" dedi.İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani dün, Mehdişehr kentinde ve "Şehitler Anıtı" başında yaptığı konuşmada İran halkı düşmanlarının kışkırtıcı girişimlerini yaramaz çocukların oyunlarına bezeterek "Ateşle oynayanın yanmayı da göze alması lazım" dedi.

Laricani konuşmasının devamında ülkemizin barışçı nükleer konusu ve batının bu konuyu bahane ederek Şeytanlıklarını ortaya koyduklarına değinerek "Bir millet nükleer teknolojiyi elde ettikten sonra dünyadaki konumu doğal olarak değişir. Ondan sonra kimse onunla zorbalık ve iftira diliyle konuşamaz. Düşman, nükleer teknolojinin çok önemli olduğu ve İran'ın düzlemini değiştireceğini iyi biliyor" dedi.

Meclis Başkanı Laricani daha sonra İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei'nin ülkenin nükleer konusunu doğrudan doğruya ve sürekli takip ettiği ve daima bu konuya destek verdiğini vurgulayarak "Nükleer konu İran'ın milli meseledir. Amano ve ABD, onların surat asmalarıyla İran'ın zararlı çıkacağını zannetmesinler" şeklinde konuştu.

Laricani ayrıca, Uluslararası Atom Enerji Ajansı (UAEA) Genel Müdürü Yukio Amano'nun İran'ın nükleer konusuyla ilgili son raporunun ABD ve batılı bazı ülkelerin önceden hazırladıkları senaryo olduğuna değinerek "Obama ve Sarkozy 2 hafta önce UAEA'nın İran'la ilgili önemli bir raporu olacağını belirttiler. Görüldüğü üzere onlar bu açıklamayla saflık ettiler. Zira aralarında anlaştıkları ortaya çıktı" ifadesini kullandı.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)