• Nombre de visites :
  • 481
  • 24/10/2011
  • Date :

Nüfus sayımı gelecekten yararlanmak için bir zarurettir

nüfus sayımı gelecekten yararlanmak için bir zarurettir

Tahran, 24 Ekim 2011 – Nüfus ve konut sayımının ilk günü ile eş zamanlı olarak İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, bu milli güne katılarak, nüfus ve konut sayımının gelecekten programlı ve iyi bir şekilde yaralanmak için zaruri olduğunu söyledi.

Nüfus ve konut sayımı programında halkın görevlilerle işbirliği yapmasını tavsiye eden İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, nüfus ve konut sayımının ülke için bir zaruret olduğu gibi doğru programlamayla mantıklı, akıllıca ve uygun bir şekilde, gelecekten yararlanmak için gereklilik olduğunu söyledi.

Bütün alanlarda programların omurgasının statistik olduğunu belirten ve sayımda halkın etkisine işaret eden İslam İnkılabı Rehberi, halkın görevlilerle işbirliği yapmalarını ve onların sorularını dikkatli olarak dinlemelerini tavsiye etti.

Ayetullah Hamanei, ülkenin çeşitli organlarının da sayım işlemlerinde işbirliği yapmalarını isteyerek, İstatistik Merkezi’nin, nüfus ve sayım işlemlerde dikkatli, bilimsel, tarafsız ve gerçeklere dayanarak çalışması gerektiğini hatırlattı.

Nüfus ve konut sayımında hiçbir siyasi ve siyasi olmayan düşüncelerin etkisi olmaması gerektiğini vurgulayarak, İstatistik Merkezi yöneticilerine hitaben, ülkenin çeşitli organlarına verilecek istatistik bilgilerine bu organların güvenmesi için bilgilerin ve verilerin hazırlanmasında gerçeklere bağlı kalınmasının şart olduğunu konuşmasına ekledi.

İslam İnkılabı Rehberi, ülkenin çeşitli organlarına tavsiyede bulunarak istatistik bilgileri vermekte aceleci davranmaktan kaçınmalarının yanısıra, resmi istatistik bilgilerin yetkili kurum İran İstatistik Kurumu tarafından ilan edilmesi gerektiğini hatırlattı.

İslam İnkılabı Rehberi, görevlilere de tavsiyde bulunarak halka sabırlı ve İslami ahlakı çerçevesinde davranmalarını istedi.

Ayetullah Hamanei, bilgilerin hazırlanmasında kullanılacak ileri teknoloji techizatlara da işaret ederek, hazırlanan bilgi formlarında nüfus bilgilerinin değerlendirileceği gibi, ülkenin çeşitli bölümlerdeki devlet programlarının etkisi ve uygulama biçiminin de değerlendirileceğini kaydetti.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)