• Nombre de visites :
  • 525
  • 18/10/2011
  • Date :

İranlıların yeteneği dünya standartlarının ortalamasının üstünde

iranlıların yeteneği dünya standartlarının ortalamasının üstünde

Tahran, 18 Ekim 2011 - İslam İnkılabı Rehberi, İranlıların yeteneği dünya standartlarının ortalamasının üstünde olduğunu söyleyerek, ”Batı, ilimin mutlak karanlık dönemindeyken İran, İslami ülkelerde önde gelen ilmi kafilesinin öncüsü idi”‌şeklinde konuştular.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetulah Seyyid Ali Hamanei Kirmanşah programının yedinci günü dahilinde bu sabah eyaletin ilmi, kültür, edebi, spor, sosyal ve ekonomik seçkin ve bilge adamları ile görüştüler ve çeşitli konular hakkında görüş alışverişi yaptılar.

Ayetullah Hamanei, bir buçuk saat süren 13 seçilmiş adamların konuşmalarını ve görüşlerini dinledikten sonra İranlıların milli kervanının aydın ufuk ve hedeflere doğru hareket etmesi için zemin müsait olduğunu söylediler ve devamında ülkenin ufuklarını belirlemekte gözü yükseklerde olan gençleri alkışladılar.

Kirmanşah eyaletinin seçkin adamları ile bir aya gelmesinden memnuniyetini dile getiren İslam İnkılabı Rehberi, bu eyaletin ilmi, sanat, kültür ve edebi alanlarda İran’ın güzel yüzü olduğunu nitelediler ve eyaletteki devrimci ruhunu ve çabasını takdir ettiler.

Ayetullah Hamanei, daima seçkin insanlar yetiştiren bu eyalette gerekli olan bütün iyi ve güzel özelliklerin toplandığını dile getirdiler.

İslam İnkılabı Rehberi, konuşmasının bir bölümünde, İranlıların yeteneği dünya standartlarının ortalamasının üstünde olduğunu söyleyerek, ”Batı, ilimin mutlak karanlık dönemindeyken İran, İslami ülkelerde önde gelen ilmi kafilesinin öncüsü idi”‌şeklinde konuştular.

Ayetullah Hamanei ayrıca, uluslararası istibdat düzeninin medya ağının saptırılmış ve ucuz olguları öne çıkarılmak istendiğini söyeleyerek ve bu yöndeki çabalara işaret ederek, bütün bunlar Siyonist protokollerinin tehlikeli amaçlarından kaynaklandığını, bu ağların olgulaştırılmasının daha önceden belirlenen ve hazıalanan siyasetler esasında göre şekillendiğini konuşmalarına eklediler.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)