• Nombre de visites :
  • 483
  • 18/10/2011
  • Date :

ABDden Arap Birliğine "Suriyeye baskı yap" baskısı!

abdden arap birliğine suriyeye baskı yap baskısı!

Haber kaynaklarının kaydettiklerine göre, ABD'nin talebi üzerine Arap Birliği'nin bazı ülkeleri Suriye aleyhine birer baskı manivelasına dönüştüler.Muhabirimizin Arap kaynaklarına dayanarak bildirdiğine göre, Kahire'deki bilir kaynaklar ABD, Avrupa, Suudi Arabistan ve Katar'ın Arap ülkelerden ortak olarak Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad iktidarına karşı bir tavır sergilemelerini istediklerini belirttiler.

Yine aynı kaynakların vurguyla belirttiklerine göre, önceki akşam gündeme getirilen böyle bir talep, Arap ülkelerine tavsiye şeklinde olmaktan daha ziyade onlara yönelik tehdit niteliği taşıyor.

Diğer taraftan bazı kaynaklar da "El Minar" haber kanalıyla konuşurlarken, Türkiye'nin Suriye aleyhine bir karar alma çabalarını fiilen başlattığını ve bu kararın bazı maddelerinde BM Güvenlik Konseyi'nden Suriye'ye karşı askeri saldırı konusuna açıklık kazandırılması, ayrıca Suriye'nin Arap Birliği'ndeki üyeliğinin askıya alınması talep edildiğini belirttiler.

Mısırlı ünlü şahsiyetlerden kimileri, Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil El Arabi'nin halen onu koltuğundan edebilecek zor bir seçimle karşı karşıya kaldığını dile getirmekteler.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)