• Nombre de visites :
  • 625
  • 4/10/2011
  • Date :

İran,bölücü Kürt Komole terör örgütünü de dize getirdi

iran,bölücü kürt komole terör örgütünü de dize getirdi

Irak Kürt bölgesi Anti Terör Özel Birlik güçleri ”Kumele”‌ terör örgütünü silahlarını bırakmaya mecbur ederek kamplarını ele geçirdi. Süleymaniye muhabirimizin bildirdiğine göre, Irak Kürt bölgesi Anti Terör Özel Birlik güçleri dün sabah ”Kumele”‌ terör örgütünün ”Zerguviz”‌ kampındaki bütün üyelerinin silahlarını tam olarak teslim aldılar.

Bu konuda yayınlanan haberlere göre, Irak Kürt bölgesi güvenlik güçleri dün Kumele terör örgütü unsurlarının bulundukları kampı tamamen kuşattıktan sonra teröristleri silahlarını bırakmaya mecbur ettiler.

Süleymaniye eyaleti Anti Terör İdaresi yetkililerinden biri muhabirimizle konuşurken, bu haberi doğrulamanın yanı sıra ”Kumele terör örgütü aslında kendi içerisinde bölünme ve çatışmaya maruz kaldı. Bunun üzerine Kürt bölgesi güvenlik güçleri silahlı iç çarpışmaları önleme niyetiyle Kumele’nin bütün üyelerinin silahlarını teslim aldı”‌ dedi.

30 yıl önce Irak’ın Kürt bölgesine yerleşen ”Kumele”‌ terör örgütü, bu bölgeyi terör eylemleri düzenleme ve İran’a saldırma yerine dönüştürmüştü.

Muhabirimizin bildirdiğine göre, halihazırda Irak Kürt bölgesi güvenlik güçlerinden 400’ü aşkın görevli, Zergüviz kampında bulunuyor ve Kumele üyelerinin girişi-çıkışlarını denetliyor.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)