• Nombre de visites :
  • 684
  • 12/9/2011
  • Date :

İran Ordu ve Sipahi güçleri "Pejak"a karşı el ele!

iran ordu ve sipahi güçleri pejaka karşı el ele!

İran Ordu Kara Kuvvetler Koordine İşleri Yardımcısı "Ordunun, Pejak örgütüne karşı mücadeleye hazır olduğunu belirterek operasyonlarda Sipahilerle Hava Kuvvetleri işbirliğinde" dedi. İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Kara Kuvvetleri Koordine İşleri Yardımcısı Tuğgeneral Araste, dün Sari kentinde Kara Kuvvetler Başkanlık heyeti üyeleri, 30. Piyade Ordusu Komutanı, 30. Ordu Siyasi-Akidevi Bölümü Başkanı ve İslam Cumhuriyeti Ordusunun önde gelen personeli ve ailelerinden oluşan bir topluluğun katılımıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada "Ordu başta olmak üzere Silahlı Kuvvetlerimizin çok açık ve önemli özelliklerinden biri, en büyük otorite alim olan dini taklit mercimizin aynı zamanda Silahlı Kuvvetler Baş Komutanı olmasıdır" vurgulamasında bulundu.

Tuğgeneral Araste konuşmasının devamında Silahlı Kuvvetler Baş Komutanı Ayetullah Hamenei'nin her buyruğunu kendileri için bir emir olarak gördüklerinin altını çizerek "Silahlı Kuvvetlerimizin bütün iktidar, iftihar ve kabiliyetleri, her buyruğu bizim başarı çizgimiz sayılan İslam İnkılabı Rehberinin bereketi sayesindedir" dedi.

Ordu Kara Kuvvetler Koordine İşleri Yardımcısı Tuğgeneral Araste konuşmasının başka bir bölümünde "Pejak" terör örgütünün son saldırılarına değinerek "Düşmanın bu tutumu kuru gürültüden ibaret; bunları kaale almamız bile sözkonusu değil" ifadesini kullandı.

Tuğgeneral Araste daha sonra "İslam Cumhuriyeti Ordusunun "Pejak" terör örgütüne karşı mücadeleye hazır olduğunu ilan etti ve hali hazırda da, İslam İnkılabı Muhafızları (Sipahiler) Ordusu ve Hava Kuvvetlerinin işbirliğiyle bölgeyi bu terör örgütü unsurlarından temizliyor" dedi.

Tuğgeneral Araste ayrıca "Pejak, aklı sıra bölgede yeni bir işgalci güç oluşturmayı planlıyor!. Ama önce kendi patronlarının başlarına gelenlere bir bakmalarını tavsiye ederim, belki ibret alırlar.." hatırlatmasında bulundu.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)