• Nombre de visites :
  • 379
  • 8/9/2011
  • Date :

Ahmedinejad: Batı, dünyayı orman gibi görüyor

ahmedinejad: batı, dünyayı orman gibi görüyor

 Dünyaya yıllarca medeniyet tafraları satan Batının dünyayı bir orman,kendilerini de bu ormanın gorili gibi gördüklerini söyledi. İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad, Batı medeniyetini ağır şekilde eleştiri topuna tutarak Batılı ülkelerin dünya’yı orman gibi, tehdit, savaş ve vahşet ile idare etmek istediklerini belirtti ve bununu bütün Batılılar için büyük bir yüz karası olduğunu söyledi.

Portekiz TV’siyle röportajında, Fransa Cumhurbaşkanının İran aleyhine bir koalisyon kurularak İran’a saldırı düzenlenebileceği yönünde yaptığı açıklama ile ilgili, ‘’ Fransa cumhurbaşkanı gerçekten dünya’yı orman ve kendini de bu orman’ın patronu olarak mı görüyor? Hangi hakla böyle söylüyor? Kim ona bu hakkı vermiş?? Bu tür ahmak söylemler, kesinlikle onların zaaf ve çaresizliğinin göstergesidir. Bunu kendileri de biliyor.Ama kuyruğu dik tutmaya çalışıyorlar!’’ dedi. İran’ın Müslüman milletinin mantık ve kültürü karşısında acze kapılan modern köle tüccarlarının İran’a saldırı arzusunda olduklarını ifade eden cumhurbaşkanı Ahmedinejad”‌ Ama şunu bilsinler ki bizim, İran’a uzanan her eli anında kesecek gücümüz ve irademiz var!”‌ dedi.

Suriye konusunda da ”NATO müdahelesi çözüm olmaz, demokrası ve hürriyet silah namlusundan çıkmaz, bölge ülkelerin yardımı ile Suriye devleti ve milleti gerekli reformları yaparak sorunları çözecek’’ diyen Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, ‘’ Devletler ve milletler hak ve hürriyetleri tanımalı ve diyalog ile sorunlar çözülmeli.Dış müdaheleler sorunların çözümüne yardımcı olamaz.Bu tecrübe libya’da da yaşanmıştır’’ şeklinde ekleyerek ABD başkanının Suriye cumhurbaşkanını tehdit ettiğini, bunun açık bir müdahale olduğunu ve Suriye halkının yardımı için yapılmadığını, bilakis, katil Siyonistlerin güvemnliğinin sağlanıp tehlikelerden kurtarılması ve ABD menfaatleri doğrultusunda yapıldığını hatırlattı.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)