• Nombre de visites :
  • 480
  • 7/9/2011
  • Date :

ABDnin Suriyede reform planı, "Şeytani" bir plan!

abdnin suriyede reform planı, şeytani bir plan!

İran'ın Suriye Büyükelçisi, Suriye'nin günümüzde reforma ihtiyacı olduğunu dile getirirken "Fakat ABD'nin gözettiği reformlar Şeytani bir proje" dedi. Şam Büyükelçimiz Hüccetülislam "Seyyid Ahmed Musevi" dün akşamüstü Huzistan eyaletinde bir açılış merasiminde yaptığı konuşmada "Sorunlar karşısında zafer elde etmek istiyorsak, yüce Allah'a bağlanmaktan başka bir yolumuz yok. Her şeyi için sadece O'ndan yardım dilemek herkes için bir vecibedir" vurgulamasında bulundu.

Büyükelçi Hüccetülislam Musevi konuşmasının devamında, bölgedeki İslami uyanışın İran İslam inkılabından kaynaklandığını belirterek "İran İslam inkılabı diğer İslami inkılapların yolu oldu derken, bu ülkemizin başka ülkelerin içişlerine karıştığı demek değildir. Buradaki anlam, İran İslam inkılabının bir örneğe dönüşmüş olduğudur" dedi.

Şam Büyükelçimiz Hüccetülislam Musevi daha sonra konuşmasının başka bir bölümünde İslam ülkelerini bölüp parçalamanın düşmanın ana hedefi olduğuna dikkat çekerek "Düşman bugün, Sudan'ı ikiye bölüp bu ülkenin güneyinde 2. bir İsrail oluşturmanın ardından Yemen ve Libya'yı da bölmeyi düşünüyor. Ayrıca Suriye için de böyle bir projesi var" vurgulamasında bulundu.

Hüccetülislam Seyyid Ahmed Musevi daha sonra konuşmasını şöyle sürdürdü: "Suriye'nin bugün reforma ihtiyacı var. Fakat ABD bu reform ihtiyacını suistimal etmeye çalışıyor. ABD'nin Suriye'yle ilgili refon planı aslında Şeytani bir proje. Amerika, katil İsrail'i bölgeye hakim etmeye çalışıyor. Fakat biz İslam ümmetinin direnişiyle kaybeden tarafın ABD'yle İsrail olacağına inanıyoruz" dedi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)