• Nombre de visites :
  • 439
  • 3/9/2011
  • Date :

Tunusta olağanüstü durum ilan edildi

tunusta olağanüstü durum ilan edildi

Tunus'ta 17 yaşında bir kızın öldürülmesi üzerine, son 2 günde çıkan çatışma ve şiddet olayları üzerine ülke hükümeti merkez ve güneyde yer alan 2 bölgde olağanüstü durum ilan etti. Tunus hükümeti dün, ülkenin merkezi bölgesinde yer alan "El Kasreyn" eyaletindeki "Sabitele" kentiyle güney Tunus'taki "Kabli" eyaletindeki " Duz" kentinde çıkan çatışmalardan dolayı olağanüstü durum ilan etti.

"El Cezire" haber sitesinin bildirdiğine göre, söz konusu kentler son 2 günde bir grubun ölüm ve yaralanmalarıyla sonuçlanan yoğun çatışma ve şiddet olaylarına şahit oldular.

Tunus İçişleri Bakanlığı bu bağlamda bir bildiri yayınlayarak bu kentlerde akşam saat 19'dan sabah saat 5'e kadar sokağa çıkma yasağı kuralı uygulandığını ilan etti.

Tunus İçişleri Bakanlığı Sözcüsü de Fransız muhabiriyle konuşurken, geçen Perşembe günü "Sabitele" kentinde bir grup gencin bir sokağı kapatarak şiddet girişimlerinde bulunduklarını ve güvenlik görevlilerinin de mudahalesiyle kentte bir kargaşa olayı yaşandığını belirterek "Bu kargaşa olayı sırasında 17 yaşındaki bir kız kurşun isabetine uğrayarak hayatını kaybetti. Bunun üzerine olaylar daha da büyüdü 1 polis merkezi, 3 otobüs ve 1 tren istasyonu ateşe verildi" dedi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)