• Nombre de visites :
  • 442
  • 23/8/2011
  • Date :

AHMEDİNEJAD ERDOĞANI KUTLADI!

ahmedinejad erdoğani kutladi!

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Türkiye başbakanı Erdoğan’a Nato ve zorba güçler karşısındaki tutumundan dolayı teşekkür etti: NATO ZORBALIĞIYLA BU İŞLER ÇÖZÜLEMEZ!.. Türkiye başbakanı Erdoğan’ı beklenmedik bir sırada telefonla arayan Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Ortadoğu’daki sorunların Batılı ülkelerin yöntemleriyle değil, ancak ”İSLAMİ YÖNTEMLERLE”‌ çözülebileceği hatırlatmasında bulundu ve bunun da ancak İran-Türkiye işbirliğiyle ve bu iki Müslüman ülkenin gerçek anlamda el ele verip, Batılıları değil, birbirini desteklemesiyle mümkün olacağını vurguladı.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı kendisini aradığı sırada yolda olan Erdoğan’ın, Başbakanlık konvoyunu otoyolda kenara çektirerek yarım saatten fazla Ahmedinejad’la konuşması, bu görüşmenin, sanılandan çok daha önemli ve kritik olduğu şeklinde yorumlandı.

YENİ ORTADOĞU’YU abd DEĞİL,İRAN’LA TÜRKİYE BELİRLEYECEK!

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran ve Türkiye’nin, bölge milletlerinin daha fazla özgürlük, demokrasi ve adaletten yararlanması için sıkı işbirliği paketleri planlayarak derhal hayata geçirmeleri gerektiğini belirtti.

Batılı güçlerin bölgesel meselelere müdahalesi, sorunları daha da karmaşık hale getireceğini kaydeden Ahmedinejad, Erdoğan’ın Nato ve zorba güçlere karşı tutumunu takdir etti.

NATO ZORBALIĞIYLA BU İŞLER ÇÖZÜLEMEZ!

Ahmedinejad, bölge meselelerini İslami yöntemlerle çözmenin mümkün olduğunu, böylece milletler haklarına kavuşurken hiç kimsenin zarar görmeyeceğini, oysa zorba güçlerin müdahalelerinin, sorunu daha da karmaşık hale getirdiğini vurguladı.

Görüşmede Erdoğan da; Ahmedinejad’a teşekkür ederek, Tahran ve Ankara’nın işbirliğiyle bölgesel meselelerin çözümünde etkili adımlar atabileceklerine inandığını ifade etti.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)