• Nombre de visites :
  • 445
  • 26/7/2011
  • Date :

Bahreyn Ulusal Uzlaşma denen görüşme bitti!

bahreyn ulusal uzlaşma denen görüşme bitti!

 Bahreyn Al-i Halife rejiminin görünüşte iç krizi çözme ve muhaliflerle diyalog kurma amacıyla düzenlediği görüşmeler, Milletvekillerine kamu meselelerini Meclis Genel Kuruluna taşıma hakkı tanınmasıyla sona erdi.Bahreyn Ulusal Uzlaşma denen görüşmelerin resmi Sözcüsü "İsa Abdürrahman" dün bu görüşmelerin sona erdiğini ilan ederken "Tamamlayıcı toplantıya katılanlar, Milletvekillerine kamu meselelerini Parlamentonun Genel Kurulunda gündeme getirme hakkı tanınması, soru sorma oturumlarının Temsilciler Meclisinde düzenlenmesi ve bu toplantıların Gensoru Komitelerine ayırılmaması konusunda mutabık oldular" dedi.

"El-Alem" haber kanalının bildirdiğine göre "İsa Abdürrahman" ayrıca "Bu görüşmelerle ilgili son raporun bu Perşembe günü Kral'a sunulması için çaba gösteriliyor. O aşamadan sonra basın toplantısı düzenlenecektir" şeklinde konuştu.

Söz konusu görüşmeler ilk başta, Bahreyn halkı ve hükümet muhaliflerinin isteklerinin incelenmesi ve ülke çapında yaşanan krize bir çözüm bulunması hedefiyle düzenleneceği şeklinde gündeme getirilmişti.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)