• Nombre de visites :
  • 408
  • 24/7/2011
  • Date :

Küba, Amerikalı casusu hapse tıktı!

küba, amerikalı casusu hapse tıktı!

 Küba Yüksek Mahkemesi, Amerikalı mütaahit "Alan Gross"u, bu ülkenin ulusal güvenliğine karşı teşebbüs suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırdı. Latin Amerika muhabirimizin bildirdiğine göre, Küba Yüksek Mahkemesi, Amerikalı mütaahit Alan Gross'u Küba'nın ulusal güvenliğine karşı teşebbüste bulunmaktan suçlu bularak hakkında 15 yıl hapis cezası kararı aldı. Küba Güvenlik Karşıtı Suçlar Heyeti'nin Cubadebate adlı resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre, Yüksek Mahkeme önümüzdeki günler içerisinde bu kararını resmen ilan edecek.

Gross dosyası, yıllardır dostane ilişkileri olmayan ABD'yle Küba arasında dikkat çekici gerginliklere sebep olmuştur.

ABD, bu ülkenin uyruğunu taşıyan Alan Gross'u içine düştüğü bu durumdan kurtarabilmek için epey uğraştı. Fakat Küba mahkemesinin elinde tam ve kesin belgeler vardı ve nihayet de onu suçlu buldu.

Altmış iki yaşındaki Gross, Uluslararası İş Geliştirme Ajansı'yla ilgili bir proje kapsamında çalışıyordu ve 2009 yılında uydu bağlantısı aygıtlarını yasa dışı olarak dağıtma suçundan gözaltına alındı.

Gross geçen Mart ayında da Küba'nın bağımsızlık ve toprak bütünlüğünü ihlal etme suçundan bir mahkeme tarafından 15 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)