• Nombre de visites :
  • 451
  • 23/7/2011
  • Date :

İranın nükleer ilerlemesi yaptırımlarla durdurulamaz!

iranın nükleer ilerlemesi yaptırımlarla durdurulamaz!

Amerikan "Washington Post" gazetesi, dünkü sayısının "Baş Yazısı"nda, İran'a karşı uygulanan yaptırımların bu ülkenin nükleer ilerlemelerini hiçbir şekilde etkileyemediğini vurguladı. Amerikalı "Washington Post" gazetesi dünkü baş yazısında, İran'a karşı uygulanan yaptırımlar konusunu ele alırken "Bu yaptırımlar, İran'ın nükleer ilerlemelerini yavaşlatma konusunda hiçbir şekilde başarılı olamamıştır" diye kaydetti.

Amerikalı gazete bu hususta ayrıca şöyle yazdı: "ABD hükümeti, İran'a uyguladığı yaptırımların etkili olabilmesi için büyük gayretler gösteriyor ve bu konuda sürekli yaptığı açıklamaalrında bu işinin etkili olduğunu her ne kadar iddia ediyorsa da, önemli olan asıl gerçeğin ne olduğudur."

"Washington Post" gazetesi daha sonra, ABD'nin tüm iddialarına rağmen gerçekte, İran'ın nükleer programıyla ilgili çalışmalarında ayrıca ABD'yi Ortadoğu'dan kovmaya ilişkin çabalarında hiçbir değişime rastlanmadığını vurgulayarak "Gerçekte son aylarda Tahran, daha da cesur hareket etmiştir. Tahran geçen ay, %20lik zenginleştirme oranındaki uranyum üretimi kapasitesini 3 misli arttırmak istediğini açıkladı ve daha sonra yaptırımlardan hiç çekinmeden bu işi yaptı" diye yazdı.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)