• Nombre de visites :
  • 546
  • 11/6/2011
  • Date :

Erdoğan: Kaddafi gitsin

erdo?an: kaddafi gitsin!

Türkiye Başbakanı Erdoğan, Libya diktatörü Kaddafi’nin Libya’dan çıkıp gitmekten başka yolu kalmadığını söyledi.

 Dün akşam NTV programında konuşan Türkiye Başbakanı Recep Tayyib Erdoğan, “Libya kabileler şeklinde bir yönetim” dediği söyleşisinde, Kaddafi’nin ülkesini terk etmekten başka seçeneği kalmadığını belirerek şöyle dedi:

“Benim 6-7 görüşmem oldu. Bunun dışında özel temsilci gönderdim. Buna rağmen görüşmelerimiz oldu ama hep oyalama taktiği uygulandı. Bizden ateşkes talebinde bulunuyorlar. Ertesi gün bombalama devam ediyor. Niye yaptınız diyoruz bize ateş edildi biz de karşılık verdik deniliyor.. Halbuki böyle bir şey yok. Biz lojistikte varız bir de denizden gelecek bütün bu silah kontrolünde yer alacağız dedik ve onu yapıyoruz. Asla biz uçaklarımızı kalkıp da Libya'da uçurmayız dedik bunu söyledik.

Yardım konusunda da yine lojistik. Gıdaydı, ilaçtı hastaneydi, giyim kuşam gibi şeyler yapıyoruz. Bu da bir anda olan şeyler değil. Kendilerine şunu da söyledik. Bundan sonra malesef Kaddafi de bizi ya anlamadı ya da anlamak istemedi. Şuanda dünya ister istemez muhalif olan kesime bu desteği veriyor. Biz de NATO'nun bir üyesi olarak bu yardımı yapıyoruz. Şuanda gerek Kaddafi ve çevresinin bu değişim karşısındaki ortaya koydukları tavır ki daha çok oğlu önde görünüyor kendisi görünmüyor. Bunlar tabi hakikaten bu değişime karşı direniyorlar. Libya'yı terketmekten başka bir çaresi yok. Görünen o.”

Erdoğan, NATO’nun, Türk uçaklarının Libya’yı vurması talebini de reddettiklerini açıkladı

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)