• Nombre de visites :
  • 526
  • 19/5/2011
  • Date :

Bahreyn,İran la ilişkilerini onarmak istiyor

bahreyn,iran la ilişkilerini onarmak istiyor

Bahreyn Dışişleri Bakanı, ülkesinin İran'la ilişkilerinin iyileştirilmesi temennisiyle "Manama, Tahran'la ilişkilerinin mükemmel olmasını istiyor" dedi. Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh "Halid Bin Hamed Bin Muhammed Al-i Halife" Bahreyn basımı "El-Vatan" gazetesine verdiği röportajda "Bahreyn, İran'la en iyi ilişki şeklini istiyor. Bunun için ortamın da sağlanması lazım" dedi.

Bir süre önce Bahreyn Kralı "Hamed Bin İsa Al-i Halife" de Fars Körfezi İşbirliği Konseyi'nin (FKİK) son oturumunda aradaki sorunların giderilmesi için İran'la görüşme taraftarı olduğunu ifade etmişti.

Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh Halid ayrıca, İran'ın Bahreyn halkının meşru taleplerinden yana tavır sergilemesini Bahreyn'in içişlerine müdahale olarak nitelerken aynı zamanda "İki taraf arasında ilişkilerin iyileştirilmesi için umutlar var" ifadesini kullandı.

Şeyh Halid açıklamalarının devamında İran'ın güney bölgesinden 2 insani yardım gemisinin Bahreyn'e doğru sevkedilmesi konusunu önemsiz göstermeye çalışırken böyle bir şeyden habersiz olduğunu söyleyerek "Bu gemilerin hareket rotası ve neler taşıdıkları hakkında bir bilgimiz yok ama bu konuda anlaşmaya varmaya da hazırız. Gerçi meselenin ciddi olmamasını temenni ediyoruz" dedi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)