• Nombre de visites :
  • 706
  • 19/5/2011
  • Date :

Bütün ilimlerin temel ilkeleri Kuran da mevcut!

bütün ilimlerin temel ilkeleri kuran da mevcut!

 İran Kuran Araştırma ve Sağlık Semineri Yürütme İşleri Sekreteri "Bütün ilimlerin temel ilkelerinden Kuran-ı Kerim'de bahsediliyor" dedi.İsfahan Üniversitsi Tıbbi Bilimler Fakültesinde "Kuran Araştırma ve Sağlık" başlığıyla düzenlenen seminerde bu seminerin Yürütme İşleri Sekreteri olarak konuşan "Ali Gulami Dehaki" bütün ilimlerin temel ilkelerinin Kuran-i Kerim'de bulunduğuna değinerek "Kuran-ı Kerim bir tıp kitabı, bir tarih kitabı veya başka bilimlerle ilgili özel bir kitap değil. Kuran, bütün ilimlerle ilgili gerçekleri kapsayan bir yol gösterme ve hidayet kitabıdır" dedi.

Konuşmasının devamında böyle bir seminerin, bugünkü kuşağın bu alanda yapılan araştırmalarla tanıştırılması ve aynı zamanda Kuran araştırma ve sağlık alanlarıyla ilgili yeni bakış açılarının sunulması ve mevcut önyargılardan kaçınmak gibi hedeflerle düzenlendiğini vurgulayan "Gulami Dehaki" ayrıca bu seminere gönderilen makalelerle ilgili olarak "Makalelerin çoğunda değinilen Kuran Ayetlerinden %10'dan fazlası doğal olgularla ilgili. Bu konu üzerinde daha fazla durulabilir" ifadesini kullandı.

Kuran Araştırma Semineri Yürütme İşleri Sekreteri "Gulami Dehaki" ayrıca, İsfahan Üniversitesinde Kuran-ı Kerim mihveri altında "Kuran-ı Kerim ve Tıp Sekreterliği" olarak bir bölümün oluşturulması talebinde bulundu.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)