• Nombre de visites :
  • 441
  • 10/5/2011
  • Date :

Amerika, Afganistan da kalmakta ısrarlı!

amerika, afganistan da kalmakta ısrarlı!

 Afganistan'daki Yabancı Kuvvetler Komutanı Petraeus, Bin Ladin'in öldürüldüğü haberinin ilan edilmesine rağmen Afganistan'da kalmaları gerektiğini vurguladı. Afganistan'daki Yabancı Güçler Komutanı Amerikalı General "David Petraeus" Associated Press haber ajansı muhabiriyle konuşurken, Afganistan'ın işgaline bahane olan El-Kaide terör örgütü lideri Usame Bin Ladin'in öldürüldüğü haberinin ilanına rağmen ülkesinin Afganistan'da daha fazla kalmak niyetinde olduğunu iddia ederek "Afganistan, hala uluslararası terör örgütleri için bir sığınak. El-Kaide onlardan sadece biri" iddiasında bulundu.

General Petraeus daha sonra El-Kaide'yle Taliban örgütleri arasındaki bağlantıyla ilgili olarak "Bunların arasında şahıs-şahıs irtibatı gibi bir irtibat türü söz konusu. Yani iki örgüt arası irtibat değil de, Bin Ladin'le Molla Ömer birbiriyle temas halindeydiler. Bin Ladin'in ölümü, Taliban'ın da El-Kaide'yi inkar edip, onu suçlamasına yol açabilir" şeklinde konuştu.

NATO Genel Sekreteri "Andres Fog Rasmussen" de önceki gün "Fox News" kanalına verdiği bir demeçte, Usame Bin Ladin'in öldürüldüğü haberinin ilan edilmesine rağmen batının Afganistan'da kalmak istediğini ifade etti.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)