• Nombre de visites :
  • 519
  • 5/5/2011
  • Date :

Artık Hamas ın tek düşmanı,katil İsrail !

artık hamas ın tek düşmanı,katil israil !

Filistinliler arasındaki bölünmenin artık tarihe kavuştuğunu vurgulayan HAMAS Siyasi Büro Başkanı Meşal,şimdi tek hedef ve düşmanlarının,vatanlarını işgal eden korsan İsrail olduğunu açıkladı. İslam dünyasını sevindiren haber Meşal'den geldi! Bundan sonra Filistinliler arasında bölünme olmayacağını ve bütün ihtilafların tarihe gömüldüğünü açıklayan Halit Meşal, artık bütün Filistinlilerin tek düşmanı olduğunu, bu ortak düşmanın da,ülkelerini işgal eden korsan ve katil terör devleti İsrail'den ibaret olduğunu duyurdu.

Muhabirimizin Filistinli medyaya dayanarak bildirdiğine göre, HAMAS Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, dün öğle vakti Mısır İstihbarat Teşkilatı binasında Arap, İslami ve uluslararası önde gelen şahsiyetlerin de katılımıyla düzenlenen Filistinli gruplar arası uzlaşma anlaşmasının imza töreninde yaptığı konuşmada "HAMAS, Filistin milli barışı için her tür bedeli ödemeye hazırdır" vurgulamasında bulundu.

Meşal daha sonra, milli uzlaşma anlaşmasının sırf Filistin halkı ve başta Mısır halkı olmak üzere inkılapçı Arap halkların beklentileri için imzalandığını belirterek "Şu noktaya kadar içeride, işgal altındaki Kudüs'te ve Filistin 1948 işgal topraklarının tamamında Allah için ve Filistin halkı için büyük çabalar harcandı" dedi.

Halid Meşal ayrıca "Biz, Filistin topraklarında başkenti Kudüs olmak üzere ve Siyonistlerin de bulunmadığı bağımsız bir Filistin devleti kurulmasından ibaret olan ortak ulusal hedefimizin gerçekleştirilmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

HAMAS Siyasi Büro Başkanı Meşal konuşmasının devamında Filistin içerisindeki saflara değinerek "Artık bizim savaşımız sadece Siyonist İsrail'ledir" ifadesini kullandı.

Filistin Özerk Teşkilat Başkanı Mahmud Abbas da bu törende yaptığı konuşmada "Biz, iç bölünme dosyasını sonsuza dek kapattık" vurgulamasında bulundu.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)