• Nombre de visites :
  • 974
  • 4/5/2011
  • Date :

Pakistan istihbaratı Ladin in nerede olduğunu biliyordu

pakistan istihbaratı ladin in nerede olduğunu biliyordu

 Afganistan İçişleri Bakanı dün bu ülkenin Senato Meclisinde yaptığı açıklamada, Pakistan İstihbarat Teşkilatı "ISI" (Ayesay) ve ordusunun Bin Ladin'ın bölgede bulunduğundan haberdar olduğunu söyledi. Afganistan İçişleri Bakanı "Bismillah Muhammedi" dün ülkesinin Senato Meclisi'nde Bin Ladin'le ilgili yaptığı açıklamada "Bin Ladin, söylendiği gibi "Beytabad" kentinde ailesiyle birliktegizli bir hayat yaşamıyordu. O, Pakistan İstihbarat Teşkilatı "ISI"in koruması altındaydı" dedi.

Güvenlik konuları hakkında Meclis'e bilgi vermesi için Senato'ya çağırılmış olan Afganistan İçişleri Bakanı "Muhammadi" Senatörlerin Kandihar hapishanesindeki mahkumlardan bir grubunun kaçması, güvenliği sağlama sorumluluğunun teslimi ve üst düzey güvenlik yetkililerine düzenlenen terör eylemleri hakkındaki sorularını cevaplandırdı.

Amerikalı yetkililerin iddialarına göre, Usame Bin Ladin geçen Pazar akşamı, Amerikan özel timlerin onun İslamabad civarındaki saklandığı mekana düzenledikleri gece baskını sırasında öldürüldü.

Ancak henüz montaj yapılmış sahte bir ceset fotoğrafı dışında Bin Ladin'in cesediyle ilgili hiçbir görüntü yayınlanmadı. Bin Ladin'in saklandığı yerin Pakistanlı askerlerin eğitildikleri bir garnizonun hemen yanında olduğu söyleniyor.

Bin Ladin'in öldürüldüğü, Pakistanlı yetkililer tarafından da doğrulandı.

Afganistanlı yetkililer her zaman ABD'den bu savaşzede ülkenin köylerine yönelik saldırılarına son vermesi ve terör illetini Afganistan sınırlarının ötesinde aramasını istemekteler.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)