• Nombre de visites :
  • 605
  • 16/4/2011
  • Date :

Abdullah Salih gitmedikçe Yemen durulmayacak!

abdullah salih gitmedikçe yemen durulmayacak!

Yemen Hak Partisi Genel Sekreteri, Fars Körfezi İşbirliği Konseyi'nin (FKİK) Yemen krizine çözüm diye uzlaşma planı sunması dahil bu ülkeyle ilgili son girişimlerini eleştirdi. Yemen Hak Partisi Genel Sekreteri "Hasan Muhammed Zeyd" dün El-Alem haber kanalına verdiği röportajda "Yemen halkı, bu ülkenin diktatörü Ali Abdullah Salih iktidarının bir an önce devrilmesine yol açmayacak her tür çözüm önerisini reddediyor" dedi.

Yemen Ortak Ziyaret Teşekkülü'nün de üst düzey üyesi olan Muhammed Zeyd daha sonra, bu ülkeye güvenlik, huzur ve istikrar ortamının geri gelmesi ve halkın birlik içerisinde yaşayabilmesine ilişkin tek çözüm yolunun Ali Abdullah Salih rejiminin derhal kalkması ve yerine halkın kabul edeceği düzenin yerleştirilmesi olduğunu vurguladı.

Yemen Hak Partisi Genel Sekreteri Hasan Muhammed Zeyd ayrıca, Fars Kçrfezi İşbirliği Konseyi yetkililerinin Yemen'in içinde bulunduğu şartlar ve bu ülke halkının taleplerini bilmediklerinin altını çizerek "Yemen halkı, Abdullah Salih rejiminin devrilmesi, onun oğulları ve ona bağlı uşak sıfatlı kimselerin ellerinin her tür yetkiden kesilmesinden aşağısını kabul edemeyecek durumda" dedi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)