• Nombre de visites :
  • 365
  • 11/4/2011
  • Date :

Kaddafi, muhalifleriyle görüşmeyi kabul etti

kaddafi, muhalifleriyle görüşmeyi kabul etti

Düne kadar görüşmeyi reddeden Kaddafi, Afrika Birliği'nin teklifini kabul etti. Şimdi, muhaliflerle görüşmek için Bingazi'ye gidecek olan Kaddafi’yi ABD de destekliyor! Daha önce muhalifleriyle her nevi görüşmeyi reddeden Kaddafi, ABD ve Nato’nun yardımıyla, muhalif halkı sindirmeyi başarınca, halkın temsilcileriyle görüşmeyi kabul etti. Güney Afrika Devlet Başkanı Jacob Zuma, Libya lideri Albay Muammer Kaddafi'nin, ülkesindeki çatışmalara son vermek için Afrika Birliği'nin sunduğu yol haritasını kabul ettiği açıklamasında bulundu.

Dün akşam,Afrika Birliği ülkelerinden Güney Afrika, Uganda, Moritanya, Kongo ve Mali'nin liderlerinin, Libya'daki şiddetin sona ermesine yardımcı olmak için oluşturduğu heyete başkanlık eden Zuma, Trablus'ta saatler süren görüşmelerin ardından açıklamada bulunarak Kaddafi’yle görüşmelerimizi tamamladık. Kardeş liderin heyeti, sunduğumuz yol haritasını kabul etti. Ateşkese bir şans vermemiz gerekiyor" dedi.

Basına yapılan açıklamalara göre Afrika Birliği'nin yol haritası, acil ateşkes, insani yardım için kanalların açılması ve muhalifler ile hükümet arasında görüşmeleri içeriyor.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)