• Nombre de visites :
  • 598
  • 4/4/2011
  • Date :

İran savaş uçakları artık hayalet oluyor!

iran savaş uçakları artık hayalet oluyor!

 İran Hava Kuvvetleri Komutanı Yardımcısı General Pilot Seyyid Muhammed Alevi, savaş uçaklarının radarlara yakalanmayan yeni gövdelerle donatılacağını açıkladı. Muhabirimize Hava Kuvvetleri’nin yeni kazanımları hakkında açıklama yapan General Alevi, savaş uçaklarını radarlara yakalanmayan yeni gövdelerle donatacaklarını açıkladı.

General Alevi, yeni gövdelerin test aşamasının başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini, bundan böyle İran savaş uçakları radarlara yakalanmayacağını kaydetti.

Elektronik savaş sırasında radarlar ve iletişim sistemlerini bozan üç sistemin tasarım ve yapım ve test aşamasının tamamlandığını kaydeden General Alevi, yeni sistemlerin bu yıl savaş uçakları üzerine monte edileceğini vurguladı.

General Alevi ayrıca bu yıl Fars Körfezi ve Umman Denizi’nde bir kaç askeri tatbikat gerçekleştireceklerini de sözlerine ekledi.

H2

İran, bölge ve dünya ülkeleri için tehlike yaratacakmış

FHA- İngiltere Savunma Bakanı Liam Fox, İran’ın bölge ve dünya ülkeleri için tehlikeli olacağını ileri sürdü.

FHA- El-Arabiye kanalına özel demeç veren Fox, İran’ın bölge ve dünya ülkelerinin güvenliğine yönelik tehdit oluşturacağını iddia etti.

Fox, eğer İran bölgede yaşanan gelişmelerin galibi olursa sadece bölge için değil, dünya güvenliği için tehlike yaratacağını ileri sürdü.

İngiliz bakan “biz geçmişte de İran’ın bölge gelişmelerine karşı tutumundan kaygılıydık, İran Hibzullah, Hamas ve diğer gruplardan yararlanarak bölge gelişmelerini etkilemeye çalışıyor” şeklinde konuştu.

Fox, İran konusunda üç kaygıları olduğunu, bunların birincisi İran rejiminin mahiyeti, ikincisi bölgede nüfuzunu arttırmak için Hamas gibi grupları kullanması ve üçüncüsü nükleer programı olduğunu, belirtti.

Farsnews


 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)