• Nombre de visites :
  • 471
  • 19/3/2011
  • Date :

Ahmedinejad: Ortadoğu kritik bir döneme giriyor

ahmedinejad: ortadoğu kritik bir döneme giriyor

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad ve Suriye Dışişleri Bakanı Muallim ikili görüşmelerinde, bölge halklarının menfaatleri doğrultusunda uygun kararlar alınması gerektiğini vurguladılar. Dün ülkemizi ziyarete gelen Suriye Dışişleri Bakanı "Velid Muallim" akşamüstü Cumhurbaşkanı Dr Mahmud Ahmedinejad'la görüştü.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad bu görüşmede yaptığı ziyarette, bölgenin huzursuz olmasının kimsenin lehine olmadığını vurgulayarak "Bölgenin bugünkü şartları, istilacıların fitne ve komploları karşısında ve ayrıca barış, güvenlik ve bölge halkları arasında dostluk ve anlaşma ortamı sağlanması yolunda uyanık olunması zaruretini iki katına çıkarıyor" dedi.

Dr Ahmedinejad daha sonra, İran'la Suriye'nin bölgesel ve uluslararası konularda ortak görüş taşıdıklarının altını çizerek "İki ülke arasında işbirliği ve istişare girişimlerinin arttırılması da bölge halklarının menfaatlerinin temin edilmesi doğrultusunda bir gereksinimdir" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad konuşmasının devamında ABD başta olmak üzere hegemonyacı düzenin bölgedeki bazı ülkelerde oluşan şartlardan dolayı çok sevindiklerini hatırlatarak "Ortadoğu ülke ve halklarının, düşman devletlerin bölgeye yönelik her tür oyun ve komploları karşısında çok uynık olmaları gerekiyor" dedi.

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim de bu görüşmede yaptığı konuşmada düşmanların bölge halkları arasında fitne oluşturup onları bölmeye çalıştıklarına değinerek "İran'la Suriye yan yana gelerek ve el ele vererek gelişmeleri bölge halklarının lehine çevirebilecekler" vurgulamasında bulundu.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)