• Nombre de visites :
  • 389
  • 19/3/2011
  • Date :

Netanyahu, İran a saldırmayı arzuluyor

netanyahu, iran a saldırmayı arzuluyor

Katil İsrail Başbakanı Netanyahu, batının İran'ın barışçı nükleer programı sürecinde engel oluşturma çabalarının devamı olarak,ABD yaptırım projesi başarısız kalırsa,İran'a saldırılması gerektiğini söyledi. Katil İsrail Başbakanı Bünyamin Netanyahu "CNN" kanalıyla röportajında, dünyanın İslami İran'a bu ülkeye yaptırımlar başarısız kaldığı takdirde askeri saldırı düzenleyecekleri meselesini izah etmesi gerektiğini iddia etti.

Savaş ve saldırı dilinden başka bir şeyden anlamayan Netanyahu bu röportajında ayrıca İran'ı nükleer silah peşinde olmakla suçladı. Halbuki İran bugüne kadar, yürüttüğü nükleer programının barışçı olduğunu defalarca ispatlamış ve Uluslararası Atom Enerji Ajansı (UAEA) bu hususta yayınladığı çeşitli raporlarında İran'ın nükleer programında askeri sapma olmadığını teyit etmiştir.

Katil İsrail Başbakanı Netanyahu ayrıca "Bu konuda tek çözüm yolu şu ki, İran'a karşı uygulanmakta olan yaptırım programı başarısız kaldığı takdirde bu ülkeye karşı hemen askeri saldırıya geçilmeli ve nükleer tesislerinin vurulması lazım" iddiasında bulundu.

Kendisinin birçok nükleer silahı depoları ve 300 civarında nükleer başlığı olduğu bilinen katil İsrail ne "NPT" üyesidir, ne de üyeliğe yanaşmaktadır.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)