• Nombre de visites :
  • 435
  • 7/3/2011
  • Date :

Irak'ın kalkınması için elimizden geleni yapmaya hazırız!

irakın kalkınması için elimizden geleni yapmaya hazırız!

İran Dışişleri Bakanı Salihi, bu ülke ve Irak'ın sahip oldukları imkan ve kapasitelerine değinerek "Biz, geçmişte de olduğu gibi Irak'ın büyümesi ve kalkınması yolunda her tür işbirliğine hazırız" dedi. Birleşmiş Milletler Teşkilatı Genel Sekreteri'nin Irak İşleriyle İlgili Temsilcisi "ED Melkert" dün Tahran'da Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi'yle görüştü.

Dışişleri Bakanı Salihi bu ziyarette yaptığı konuşmada, İran ve Irak'ta bulunan imkan ve kapasitelere değinerek "Biz, geçmişte de olduğu gibi Irak'ın büyümesi ve kalkınması yolunda her tür işbirliğine hazırız. Bu arada BM Teşkilatı ve uluslararası ve bağımlı diğer organlarının da yardımlarıyla, Irak'ın dünyadaki eski konumunu elde edebilmesi için gerekli şartları sağlamamız gerekiyor" dedi.

BM Genel Sekreteri'nin Irak Temsilcisi "ED Melkert" de bu görüşmede, böyle bir görüşme imkanından dolayı teşekkürlerini ifade etmenin yanında, İran'la Irak'ın sahip oldukları rol ve konumlarına değindi ve "Çevre sağlığına ilişkin bazı sorunlar, uluslararası uzman teşkilatların bu yönde azimli olmaları ve ayrıca Dünya Bankası'nın da bu hususa bütçe ayırması ve iki taraf uzmanlarının İran'la Irak'ın dostane ilişkilerini dikkate alıp söz konusu sorunları çözebilmeleri için uygun ortamı yaratmalarını gerektiriyor" şeklinde konuştu.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)