• Nombre de visites :
  • 466
  • 3/3/2011
  • Date :

Ya İran ya “Siyonizm”!

ya iran ya “siyonizm”!

 Londra’da yapılacak olimpiyat oyunlarının logosunda “Zion” ifadesinin kullanılmasını kabul etmeyen İran, logonun değiştirilmesini istedi.İngiltere yine yeni siyonist oyunlar peşinde olsa da bu oyunlara gelmeyenler de var.. Londra’da yapılacak olimpiyat oyunlarının logosunda “Zion”-Siyonizmin adını aldığı sözde kutsal Yahudi dağı- ifadesinin kullanılmasını kabul etmeyen İran İslam Cumhuriyeti , logonun değiştirilmesini istedi ve aksi takdirde üstü kapalı olarak oyunları boykot edebileceği uyarısında bulundu.

Bilindiği gibi, İngiltere bu tür “ince oyunlar”ı sık sık oynuyor ve bu konularda hayli de maharetli.. Logodaki "2012" yazısı "Siyonizm" sözcüğünün kökü olan ve İncil'de de “Kudüs” ü tanıtmak için kullanılan "Zion" kelimesini çağrıştıracak şekilde tasarlanmış.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi IOC Başkanı Jacques Rogge’ye resmi itirazda bulunan İran İslam Cumhuriyeti, işgalci İsrail’in arması sayılan bu kasıtlı logonun "ırkçı" boyutuna işaretle, böyle bir logonun olduğu olimpiyatların ırkçılığı zımnen destekeleme mesajları verebileceği uyarısında bulundu.

Bu siyonist logonun İngiltere’de nüfuz sahibi olan Siyonist örgütlerin etkisi altında yapıldığına dikkat çeken İranlı yetkililer, bunun yeni fark edildiğini, bundan sonra logonun değiştirilmemesi halinde katil İsrail rejimini tanımak istemeyen birçok İslam ülkesinin de olimpiyatlara katılmaktan vazgeçebileceğini ima ettiler.

İran İslam Cumhuriyeti Milli Olimpiyat Komitesi, resmen siyonizmin reklamının yapan bu maksatlı logonun değiştirilmesi için İslam ülkelerinden, İngiltere’ye baskıda bulunulmasını istedi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)