• Nombre de visites :
  • 447
  • 26/2/2011
  • Date :

Bölge halkları İran'dan esinlenerek kıyama başladı

bölge halkları irandan esinlenerek kıyama başladı

Filistin'in Özgürlüğüne Demokratik Cephe Temsilcisi, bölge ülkelerinin İran'daki halkçı hareketi ve İslam inkılabını örnek edinerek kıyam ettiklerini belirterek "Bölgedeki yeni gelişmeler ABD taraftarı cepheyi hüsrana uğratacaktır" dedi.Filistin'in Özgürlüğüne Demokratik Cephe'sinden bir heyet geçtiğimiz Çarşamba günü İslami İran'ın Lübnan Büyükelçisi Gazanfer Rüknabadi'yi ziyaret ederek bölgedeki gelişmeler ve Filistin konusunu görüştü.

Filistin'in Özgürlüğüne Demokratik Cephe Temsilcisi Ali Faysal bu ziyarette yaptığı konuşmada, İran İslam İnkılabının zafer yıl dönümü münasebetiyle tebriklerini ifade ederek, İran halkı ve hükümetinin işgalci İsrail'in saldırıları karşısında Filistin halkından yana tavır almaları ve yapıcı rol oynamalarından dolayı takdir ve teşekkürlerini ifade etti.

Ali Faysal daha sonra "Bölgedeki Arap halklar bugün İran'daki halkçı hareketi ve İslam inkılabını örnek edinerek kıyam ettiler. Bu gelişmeler kuşkusuz ABD taraftarı cepheyi şiddetle dağıtacaktır" ifadesini kullanarak ayrıca "Böylece Filistinlilerin de milli birliğe ulaşmaları ve işgalci İsrail karşısında iki misli bir güçle mücadele vermeleri için uygun bir fırsat sağlanmış oldu" dedi.

Büyükelçi Rüknabadi de bu ziyarette, İmam Humeyni'nin-ks- idealleri ve İran İslam İnkılabının kazanımlarına değinerek, mazlumların haklarından yana tavır almayı ve dünyada adalet ortamı kurmaya doğru hareket etmeyi bir vazife olarak tanımladı "İran halkı ve hükümeti kendi anayasaları çerçevesinde bu doğrultuda hareket ediyor ve bununla da övünüyorlar" dedi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)